Project Manager – Divizia Energetică

Cu o istorie de peste 21 de ani, Electrogrup furnizeaza solutii complete de infrastructura energetica, de telecomunicatii si constructii industriale si civile, la nivel national si international. Compania face parte din grupul E-INFRA, lider pe piata de servicii integrate de infrastructura din Romania, din care fac parte 5 companii si peste 700 de angajati.

Electrogrup este unul dintre cei mai activi constructori de infrastructura energetica din Romania, portofoliul nostru in domenul energetic acoperind toate tipurile de lucrari, de la 0,4 kV la 400 kV: posturi de transformare 20 si 0,4 kV, statii de transformare, linii aeriene si subterane.

Deschidem o noua oportunitate de cariera in divizia energetica si cautam un Project Manager pentru sediul central din Cluj-Napoca, care sa organizeze si sa sustina echipele pentru a livra proiecte aliniate cu standardele de calitate si obiectivele companiei.

Responsabilitati:

  • Sa planifice si sa urmareasca proiectele alocate in toate stadiile de executie
  • Sa intocmeasca graficele de executie tinand cont de etapele de executie si de resursele disponibile
  • Sa se asigure de respectarea tuturor etapelor si sa raporteze orice devieri de la planificare
  • Sa monitorizeze zilnic implementarea proiectelor si sa coordoneze echipele de proiect
  • Sa genereze planuri de monitorizare si sa raporteze periodic catre managementul companiei
  • Sa identifice resursele necesare si sa aloce responsabilitati individuale echipei de proiect
  • Sa reprezinte compania in relatia cu clientii si beneificiarii proiectelor, asigurand controlul calitatii si al executiei
  • Sa asigure suport clientilor pentru rezolvarea oricaror situatii aparute pe parcursul executiei
  • Sa se asigure de incadrarea in termenele contractuale si buget

Cerinte minime

  • Studii superioare in domeniul energetic
  • Experienta dovedita de management de proiect in domeniul energetic
  • Cunostinte de limba engleza (nivel mediu)
  • Cunostinte solide de MS Office, MS Project
  • Disponibilitate pentru deplasari nationale, in functie de locatia proiectului
  • Permis de conducere categoria B
  • Abilitati excelente de organizare, prioritizare, coordonare a activitatilor si relationare cu echipele si clientii.

Avantaje

  • Experienta si cunostinte in domeniul instalatiilor electrice de inalta tensiune
  • Detinerea unei autorizari ANRE IIA IIB sau IIIA IIIB
  • Detinerea unei certificari de Project Management (preferabil PMP sau PRINCE)

Ce oferim

  • Schema de salarizare si beneficii axata pe rasplatirea performantei
  • Suport pentru instruire si dezvoltare profesionala
  • Un mediu de lucru dinamic, profesionist, in care dezvoltarea personala este incurajata
  • Oportunitati de evolutie in cariera in interiorul companiei si in grupul de companii.
  • Beneficii aditionale (tichete de masa, oferte speciale pentru angajati)

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la ELECTROGRUP S.A. pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la ELECTROGRUP S.A. pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are ELECTROGRUP S.A. locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?