Project Quality Management HV

Descrierea postului:

Căutăm un Project Quality Management HV care să se alăture Project Quality Mgmt. Echipa HV Connectivity în uzina noastră din Satu Mare.

Responsabilitati:

  • Creați planuri/concepte de proiect (planificarea achizițiilor, planificarea costurilor proiectului, pregătirea propunerilor și planurile de personal/investiții pentru calitate) și asigurați conformitatea (planificarea resurselor, programarea, planificarea costurilor etc.) în coordonare cu managerii tehnici și/sau principali de proiect, ca precum și departamentele;
  • Asigurarea dezvoltării și suportului de produse la timp, la buget și la scadență, din faza conceptuală până la producția în volum, în conformitate cu obiectivele stabilite ale proiectului și cu resursele disponibile în cadrul strategiei unității funcționale;
  • Participa la realizarea analizei de risc;
  • Elaborarea de propuneri privind organizarea proiectului; selectarea angajaților potriviți în coordonare cu superiorii și definirea sarcinilor, regulilor și interfețelor;
  • Asigurarea conformității cu bugetele de proiect alocate și metricile/obiectivele proiectului privind aspectele legate de calitate în coordonare cu managementul principal al proiectului/NPLM; inițierea acțiunii asupra abaterilor;
  • Analizarea și evaluarea schimbărilor (interne/externe, de exemplu, luarea în considerare a parametrilor relevanți pentru calitate în implementarea cererilor de modificare, analizarea și evaluarea impactului costurilor și riscului în zona de responsabilitate), participarea la negocieri (de exemplu, sfera și costul modificărilor etc. ) și asigurarea implementării.

Cerințe:

  • diplomă universitară de master și pregătire suplimentară QM (de exemplu, Q-manager);
  • Minim 3-5 ani experienta in asigurarea calitatii in industria auto sau similar;
  • Bune cunoștințe MS Office și SAP;
  • Cunoștințe fluente de engleză, germană constituie un avantaj;
  • Abilități de management de proiect și Cunoașterea tehnicilor de rezolvare a problemelor;
  • Foarte bune abilități de comunicare, abilități de gestionare a conflictelor și de rezolvare a problemelor.

Beneficii:

  • Program de integrare într-o echipă profesionistă și dinamică;
  • Oportunități de dezvoltare internațională inspirate de cea mai recentă tehnologie;
  • Proiecte provocatoare in atmosfera de echilibru munca – viata – viata;
  • Cultura organizațională orientată spre talent.

Dacă sunteți o persoană entuziastă și doriți să vă dezvoltați profesional într-un mediu internațional, vă rugăm să ne trimiteți candidatura dvs.!

Toți candidații care se potrivesc profilului vor fi contactați în maxim 3 săptămâni.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la DRÄXLMAIER Group pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la DRÄXLMAIER Group pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are DRÄXLMAIER Group locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?