PROMOTER & Customer Support

nespecificat

Candidatul ideal

PROMOTER & Customer Support - activitatea se va desfășura în București.
Experiență minim un an în vânzări, preferabil în domeniul suplimentelor alimentare sau pharma.
Abilități de comunicare directă;
Inițiativă și simțul responsabilității;
Promptitudine și flexibilitate;
Capacitate de lucru în echipă;
Capacitatea de a trata pacienții într-un mod profesionist;
Responsabil, ordonat, sociabil, perseverent, gândire pozitivă.

Descrierea jobului

Prezentarea produselor companiei;
Consilierea pacientului în vederea vânzării produselor;
Stabilirea și menținerea relațiilor de lungă durată cu clienții farmaciei/ drogheriei (fidelizarea pacienților);
Preluarea și gestionarea cerințelor pacienților;
Monitorizarea stocului și propunerea de re-aprovizionare;
Aranjarea și supervizarea păstrării ordinii produselor la raft;
Prezența în farmacia/ drogheria alocată în intervalul de timp și programul stabilit;
Cunoașterea ingredientelor, modului de administrare și detaliilor produselor pe care le promovează;
Raportarea oricărei probleme întâlnite către superiorul direct.

Ce oferim:

Pachet salarial motivant.
Mediu de lucru dinamic.
Posibilități de promovare.

Printre cele mai vechi companii din domeniu, COSMO PHARM® a fost înființată în anul 1994 în București ca societate mixtă româno-americană, fiind primii promotori ai ideilor de supliment alimentar și nutriție sănătoasă. COSMO PHARM® este unic importator și distribuitor al produselor liderului mondial TISHCON CORP. din SUA. Cu o experiențî de peste 38 de ani, TISHCON CORP. este astazi una dintre cele mai mari companii producătoare de suplimente nutritive. Deține fabrici în New York și Maryland care funcționează conform standardelor GMP și US FDA și este înregistrată la New York State Board of Pharmacy, deținând 5 patente exclusive și peste 200 de mărci înregistrate la nivel mondial. Are în portofoliu peste 15 000 de produse comercializate în mod curent în SUA și pe plan internațional. COSMO PHARM® comercializează în prezent 100 de produse, din care 40 sunt din noua gama Premium, lansată în 2015. Societatea deține 33 de mărci înregistrate, iar numărul acestora este în creștere.
Pentru mai multe detalii, vizitați www.cosmopharm.eu.