PS - Implementation Consultant

La Broadridge, am construit o cultură în care obiectivul cel mai înalt este să îi dăm pe ceilalți să realizeze mai mult. Dacă ești pasionat să-ți dezvolți cariera, în timp ce îi ajuți pe alții pe parcurs, alătură-te echipei Broadridge.

Prezentare generală a rolului

Inginerul de implementare este o persoană orientată spre servicii, cu o expertiză tehnică solidă, responsabilă cu implementarea și configurarea platformelor de tranzacționare pentru clienții noștri

Responsabilități

Sarcinile dvs. principale vor fi: Să

lucreze cu clienții noștri pentru a analiza cerințele și problemele acestora atât din punct de vedere funcțional, cât și perspectivă tehnică

Configurați, integrăm și personalizați produsele noastre pentru a îndeplini cerințele de afaceri ale clienților.

Asigurați-vă legătura cu echipa noastră de produse și cu managerii noștri tehnici de cont

Îmbunătățiți în mod proactiv procesele pentru a promova o calitate mai bună și implementări mai sigure.

Asistați echipa de asistență în cele mai critice cazuri de asistență

. Această poziție duce la o înțelegere solidă a piețelor financiare internaționale și la o cunoaștere excelentă a pachetului nostru de produse.

Profilul tau
  • O diplomă în Informatică / Sisteme Informaționale / Inginerie sau specializare relevantă
  • Expertiza tehnica (experienta in programare este foarte apreciata; sunt necesare cunostinte de baza despre Java, Linux si baze de date)
  • Abilități excelente de comunicare: candidatul trebuie să aibă un discurs lizibil și sintetic
  • Autonomie, organizare și un puternic simț al responsabilității
  • Experiența financiară este un plus (cum ar fi sisteme front office, conectivitate la piață, acțiuni/derivate, protocol FIX, furnizori terți etc.)
  • Minim 3 ani de experiență într-un rol de suport tehnic orientat către client sau în rol de implementare/livrare
  • Comandă excelentă în limba engleză

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Broadridge pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Broadridge pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Broadridge locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?