Psiholog - Centru de dializa

Diaverum este unul dintre liderii mondiali în furnizarea de servicii medicale de dializă cu accent pe îmbunătățirea vieții pacienților ce necesită îngrijire renală, permițându-le astfel acestora să trăiască o viață împlinită.

Experiența noastră în oferirea de servicii renale datează de mai bine de 25 de ani și de atunci suntem lideri în acestă industrie. În prezent, Diaverum operează în peste 24 de țări, cu pestede angajați motivați să deservească pestede pacienți. Diaverum România se poziţionează pe locul al doilea pe piața serviciilor medicale de dializă din România, cu o prezență de 27 clinici de dializă, având peste 1100 de angajați ce îngrijesc peste 3700 pacienți. Pentru mai multe informații despre Diaverum vă rugăm să accesați . Creșteți alături de noi!

Ce oferim:

Oferim o poziție interesantă pentru un psiholog ce își dorește să facă o diferență în viața pacienților noștri. Prin serviciile de îngrijire oferite în acord cu procedurile Diaverum veți asigura o creștere a calității vieții pentru pacienții noștri iar ca angajat Diaverum veți lucra într-un mediu de lucru plăcut si profesionist, veți beneficia de o pregătire profesională completă și de un programe de dezvoltare dedicate.

Responsabilități:

●    Investigheaza din punct de vedere psiho-social pacientii din cadrul centrului de dializa si, la nevoie, organizeaza sedinte de psiho-terapie cu acestia

●    Intocmeste si actualizeaza fisa psihologica a pacientilor in urma unor examene psihologice periodice

●    Organizeaza zilnic diverse forme de psihoterapie cu pacientii dializati

●    Urmareste relatiile ce se stabilesc intre personal si pacienti intervenind cand este nevoie de suport

●    Se preocupa de reinserctia familiala si sociala a pacientilor astfel incat sa fie un real suport pentru cresterea calitatii vietii acestora

●    Informeaza medicul coordonator al clinciii permanent despre starea pacientilor astfel incat sa contribuie cat mai mult la crestrea actului medical si la suportul psiho-socio-emotional al pacientului dializat

●    Face parte integranta din cadrul echipei ce activeaza in clinica

●    Participa la sesiunile de lucru in cadrul echipei si actioneaza impreuna cu acestia pentru atingerea obiectivelor stabilite

●    Respectă cu strictețe codul etic al psihologilor si ethosul practicilor psihologice

Cerințe:

●    Experienţa pe o poziţie similară constituie un avantaj

●    Studii de specialitate (Diploma de Psiholog Clinician)

●    Disponibilitate pentru program în ture de zi

●    Capacitate de lucru în echipă, empatie, orientare spre nevoile pacientului, bune abilitaţi de comunicare;

●    Aptitudini de utilizare a calculatorului (Microsoft Office, Outlook, Internet);

●    Cunoașterea limbii engleze constituie un avantaj.

Beneficii:

  • Pachet salarial competitiv
  • Susținere în dezvoltarea profesională
  • Tichete de masa

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la DIAVERUM ROMANIA pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la DIAVERUM ROMANIA pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are DIAVERUM ROMANIA locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?