PTP Process Specialist

Responsabilitățile tale cheie
  • Furnizează angajamente de consiliere legate de Servicii partajate/Servicii globale de afaceri, în principal în funcția de finanțare, cu accent pe următoarele procese:
    • Procura de plata
    • Comanda în numerar
    • Înregistrare pentru a raporta
    • Managementul Master Data
    • Achiziții tranzacționale
    • Scrieți documentație precisă a procesului, cum ar fi fluxurile de proces și procedurile de operare
    • Identificați oportunități viabile de îmbunătățire a procesului
    • Dezvoltați și mențineți relații și rețele productive pe termen lung cu clienții.
    • Antrenează și dezvoltă oamenii prin împărtășirea cunoștințelor cu membrii echipei și ajutându-i pe membrii echipei să obțină experiențe care cultivă competențe tehnice.

    Profilul tau
    • Diplomă universitară în contabilitate, finanțe, management sau similar,
    • 2-4 ani de experiență în consultanță sau într-o echipă de finanțare a serviciilor partajate (de preferință Procure to Pay, Order to Cash sau Record to Report)
    • Capabil să producă documentație de proces, cum ar fi proceduri standard de operare, SIPOC și hărți de proces.
    • Proactiv, flexibil și orientat spre echipă, cu abilități puternice de rezolvare a problemelor.
    • Expunerea la utilizarea tehnicilor de proiectare a proceselor (Lean6Sigma sau altele) este un plus.
    • Abilități puternice de organizare, analitică și comunicare verbală/scrisă.
    • Bună înțelegere a sistemelor ERP, cum ar fi SAP (module FI/CO-PA) sau Oracle Cloud.
    • Buna cunoastere a limbii engleze.

    Este bine sa ai:
    • Experiență sau calificări în managementul proiectelor
    • Lean 6Sigma Centura galbenă/verde
    • A doua limbă europeană de circulație (germană, franceză, spaniolă)

    Mai presus de toate prețuim formarea în echipă, personalitatea și atitudinea .

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la EY pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la EY pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are EY locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?