Python Software Engineer for Automated Driving, Engineering Center, Cluj

Descrierea Companiei

La Bosch, modelăm viitorul inventând tehnologii și servicii de înaltă calitate care stârnesc entuziasm și îmbogățesc viața oamenilor. Indiferent dacă este vorba de Conducere automată, Mobilitate electrică și conectată, IoT sau Conectivitate, ideile noastre fac conducerea mai sigură și mai confortabilă decât oricând. Acest lucru este posibil doar cu ajutorul a peste 1000 de ingineri talentați de la Bosch Engineering Center Cluj specializați în software, hardware și mecanică și inginerie de fiabilitate, care lucrează strâns împreună cu alte Centre de Inginerie din cadrul Bosch și cu Uzina Bosch din Cluj pentru a oferi produse unice. și soluții AIoT pentru clienții noștri din întreaga lume.

Deci, sunteți gata să modelați viitorul mobilității împreună cu noi? Hai să vă spunem mai multe. Promisiunea noastră față de asociații noștri este solidă: creștem împreună, ne bucurăm de munca noastră și ne inspirăm reciproc. Alăturați-vă și simțiți diferența.

Descrierea postului

În prezent, căutăm un inginer software Python pentru conducere automată care să lucreze în cadrul echipei noastre.

Suntem o echipă puternică de profesioniști cu activități care variază de la percepția video încorporată , folosind algoritmi de învățare automată și 3D computer vision, tehnologie de bază pentru conducerea asistată și automatizată (orientată către diverse platforme mobile precum mașini, motociclete, trenuri etc.), până la la inginerie de date și soluții bazate pe cloud . Oferim semantică datelor folosind cei mai noi algoritmi de învățare automată și grafice de cunoștințe și facilităm conectivitatea datelor de la vehicule la cloud prin selecția online inteligentă a datelor. Deoarece viziunea computerizată și algoritmii de învățare automată necesită multă putere de calcul, o altă parte cheie a unui produs de percepție video încorporat este capacitatea de a încadra toți acești algoritmi într-o platformă încorporată, prin diverse scheme de paralelizare și optimizare.

În rolul tău vei:

Puteți alege unul dintre următoarele subiecte

1. Ingineria datelor:

  • Veți dezvolta aplicații pentru asistența șoferului și conducerea automată pentru gestionarea datelor și stocării
  • Veți dezvolta soluții pentru procesarea datelor (ETL) inteligentă, scalabilă, reutilizabilă și fiabilă în cadrele Big Data
  • Veți aplica și dezvolta metode statistice și de învățare automată pentru a fi utilizate aplicații bazate pe date

2. Învățare profundă încorporată:

  • Veți contribui la proiectarea unei soluții automate de implementare a învățării profunde pe mai multe platforme hardware
  • Veți implementa și optimiza modele de învățare profundă pe acceleratoare hardware specializate pentru sisteme de asistență pentru șofer bazate pe video și conducere automată
  • Veți obține evaluări ale performanței modelelor optimizate de învățare profundă
  • Veți valida și evalua rezultatele utilizând soluții de simulare hardware și diverse ținte hardware (atât platforme de dezvoltare, cât și de producție).
  • Veți proiecta și genera automat cod C/C++ pentru integrarea modelelor optimizate de deep learning în platformele de producție țintă

Stack de tehnologie:

În funcție de subiectul ales, puteți lucra cu unele dintre tehnologiile enumerate mai jos:

  • Limbaje de programare: Python (programare orientată pe obiecte)
  • Sistem de versiuni: Git
  • Docker, Kubernetes, Azure
  • Cadre de învățare profundă (Keras, TensorFlow, Caffe etc.)
  • Diverse instrumente și simulatoare de la furnizorii noștri de SoC auto

Calificări

  • Licență sau master în informatică, informatică, matematică, automatizare și informatică industrială, electronică și telecomunicații sau comparabil
  • Aveți o experiență solidă în dezvoltarea software-ului Python bazat pe POO
  • Aveți un fundal bun în algoritmi, structuri de date și design software
  • Aveți experiență cu cel puțin un sistem de versiuni (Git, SVN), cu metode de revizuire a codului, documentație software, management și urmărire a sarcinilor (de exemplu: Jira)
  • Aveți experiență în automatizarea fluxurilor și/sau a metodelor și instrumentelor de învățare automată
  • Aveți experiență în viziune computerizată, procesare a imaginilor, învățare automată, învățare profundă sau metode numerice
  • Aveți abilități bune de proiectare a codului și puneți accent pe calitatea codului
  • Aveți cunoștințe despre tehnologii de virtualizare precum Docker și/sau Kubernetes
  • Aveți experiență în lucrul cu tehnologii cloud (cum ar fi Azure)
  • Sunteți pasionat de mașini cu conducere autonomă, tehnologii video, algoritmi, software, date și tehnologii de date mari
  • Nu ți-e frică să gândești în afara cutiei și să încerci să găsești abordări creative la provocările tale
  • Esti orientat spre echipa, dai dovada de initiativa, perseverenta si atentie la detalii
  • Sunteți auto-organizat și capabil să estimați, să prioritizați și să programați propriile sarcini
  • Ai experiență cu metodologii Agile
  • Cunoașterea limbii engleze este obligatorie. Cunoștințele germane reprezintă un plus.

Este bine sa ai:

  • Sunteți pasionat de vehicule cu conducere autonomă, tehnologii video, algoritmi, software, date
  • Ai o mentalitate inginerească și un interes puternic pentru noile tehnologii
  • Ai experiență în programarea C/C++
  • Ai ceva experiență în programarea și monitorizarea fluxurilor de lucru, în tehnologii precum Apache Airflow

Informații suplimentare

Lucrul hibrid este noul mod de lucru! Oferim spații de birou super drăguțe și confortabile, totuși puteți lucra și de acasă dacă aveți chef (70% lucru la distanță)

Beneficiile noastre #LikeABosch:

  • 25 de zile de concediu anual
  • Abonament medical
  • Asigurare de accident
  • Un buget lunar care poate fi utilizat pentru mai multe servicii diferite pe o platformă de beneficii online
  • Bonus anual
  • Bonus de relocare
  • Reduceri la prânz
  • Activități sportive și inițiative de bunăstare
  • Antrenamente tehnice și soft
  • Acces la platforme de e-learning
  • Programe locale și globale de dezvoltare a carierei
  • Abonament Bookster

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Bosch Romania pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Bosch Romania pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Bosch Romania locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?