QA Engineer (Marketplace, White Team)

Descriere:

Întotdeauna îi căutăm pe cei cu adevărat pasionați de munca lor. Dacă vă numărați printre ei, puteți fi siguri că există un loc pentru dvs. în eMAG.

Am crescut foarte repede și suntem hotărâți să continuăm. Ceea ce ne-a adus aici este dorința noastră de evoluție continuă și rezultate practice. La eMAG, un set de principii puternice ne ghidează munca de zi cu zi: înțelegem clientul, gândim ca un antreprenor de succes, luăm decizii susținute de date, evaluăm impactul proiectelor noastre, acționăm responsabil, ne sprijinim reciproc și crește odată cu afacerea. Ne definesc si ne ajuta sa devenim destinatia preferata de cumparaturi pentru clientii nostri.

Peste 6000 de oameni lucrează acum în eMAG. Credem cu tărie în dezvoltarea oamenilor și, prin urmare, în fiecare an investim din ce în ce mai multă energie și resurse pentru a rămâne o organizație care învață constant. Dorim să ne asigurăm că vei avea cei mai talentați colegi, precum și mediul potrivit pentru a crește și a obține rezultate excelente, pentru a deveni ceea ce îți dorești la nivel personal și profesional.

Responsabilitati:

  • Examinați specificațiile proiectului, cerințele și documentele de proiectare tehnică și furnizați feedback acolo unde este necesar;
  • Creați cazuri de testare detaliate pe baza specificațiilor și actualizați-le în mod constant în consecință;
  • Estimați, prioritizați și planificați activitățile de testare;
  • Executați cazuri de testare împotriva versiunilor noi de build;
  • Identificați, înregistrați, documentați în detaliu și urmăriți erorile;
  • Efectuați teste de regresie amănunțite atunci când erorile sunt rezolvate;
  • Construiți rapoarte de testare;
  • Participa activ la procesul de invalidare a proiectelor noi care urmează a fi testate;
  • Colaborați cu alți membri ai echipei pentru a proiecta și implementa teste automate.

Cerințe:

  • 3+ ani de experiență în manualul QA;
  • Experiență de lucru dovedită în asigurarea calității software pe aplicații web;
  • Cunoașterea metodologiilor, instrumentelor și proceselor de QA software;
  • Experiență în scrierea unor planuri de testare și cazuri de testare clare, concise și cuprinzătoare;
  • Experienta de lucru intr-o echipa Agile;
  • Cunoștințe solide de SQL și experiență practică;
  • Flexibil, comunicativ, un adevărat jucător de echipă;
  • Gândire analitică și inițiativă puternică;
  • Capabil să lucreze la mai multe proiecte simultane și să se adapteze la un flux de lucru dinamic și rapid.

Este bine sa ai:

  • Experiență anterioară de testare automată folosind Codeception/Selenium sau instrumente similare;
  • Experiență cu testarea performanței și/sau a securității;
  • Expunerea la mediile Linux și cunoașterea comenzilor Linux comune;
  • Abilitati de programare de baza;
  • Versiune cod folosind Git.

Beneficii:

Știm că beneficiile sunt importante, de aceea, la eMAG, îți oferim câteva opțiuni din care să alegi:

  • Abonament medical pentru Medicover, Medlife sau Regina Maria;
  • Un buget flexibil pe care îl poți investi în tine după cum dorești: tichete de masă, tichete de vacanță, tichete culturale, pensiune privată, cursuri de limbi străine, carduri cadou eMAG și Fashion Days, acces la sala de sport World Class sau chiar cursuri de dezvoltare profesională;
  • Veți primi diferite reduceri de la partenerii noștri - bancar, mobil, medicină dentară, wellness & sport;
  • Ai acces la biblioteca Bookster;
  • Vei lucra într-un birou prietenos. Ne-am reproiectat biroul central pentru a se potrivi noului nostru model de lucru hibrid: am dublat numărul de săli destinate întâlnirilor și le-am dotat cu tehnologie de ultimă oră pentru a facilita întâlnirile mixte - online și offline.

Aplica, iar daca experienta ta va fi considerata potrivita pentru rolul pe care ti-l doresti, te vom contacta telefonic pentru mai multe detalii.

Echipa de recrutare eMAG

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la eMAG pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la eMAG pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are eMAG locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?