QA Engineer

Responsabilități 📌

  • Dezvoltați, extindeți, executați și analizați planurile de testare de regresie, funcționale, de sistem și de performanță și de automatizare pentru produsele noastre NPM
  • Identificați, configurați, testați și depanați permutările de software, hardware și configurații de rețea
  • Utilizați înțelegerea rețelelor și a protocoalelor de rețea, precum și abilitățile de programare, pentru a analiza urmele rețelei TCP/IP pentru a găsi probleme de implementare, probleme de conformitate și probleme de performanță cu diferite componente și caracteristici ale aparatelor și aplicațiilor Riverbed
  • Dezvoltați automatizarea testelor

Calificări ✅

  • Diplomă de licență în informatică sau un domeniu relevant
  • 2+ ani de experiență în testare într-un mediu Unix/Linux
  • Experiență în utilizarea limbajelor de scripting precum Perl, Python și Bash
  • Cunoștințe solide despre sistemul de operare Linux, design de rețea și sistem
  • Experiență puternică cu metodologiile de inginerie de testare
  • Experiență în testarea protocoalelor de rețea
  • Experiență cu instrumente de automatizare precum Robot Framework, Selenium etc.
  • Experiență demonstrată în utilizarea și testarea instrumentelor de analiză a protocolului bazate pe pachete
  • Aptitudini puternice pentru a învăța noi tehnologii și metodologii
  • Capacitatea de a estima finalizarea lucrărilor necesară pentru a construi un plan general previzibil

Ce este în ea pentru tine 👀

  • Oportunitatea de a lucra la proiecte inovatoare într-una dintre echipele cu cea mai rapidă creștere
  • Oportunități de creștere în carieră și șansa de a avea un impact mare
  • Cultură excelentă care încurajează continuu inovația, colaborarea și mediile de lucru diverse
  • Mediu de dezvoltare agil
  • Prestații de sănătate (zile plătite de boală, asigurare de viață, asigurare de invaliditate, boli critice, asigurare medicală)
  • Alte beneficii uzuale

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Talent Swipe pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Talent Swipe pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Talent Swipe locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?