Divizia de plasare permanentă și căutare executivă Adecco caută un inginer QA automotivat și cu experiență , care dorește să evolueze într-o organizație în creștere rapidă precum HCL Technologies , o companie de tehnologie globală de ultimă generație care ajută companiile să-și reimagineze afacerile pentru era digitală.

Rol:

• Inginer de automatizare QA care se bucură de codificare în Cypress (cadru de testare JavaScript End to End).

Alte tehnologii și instrumente pe care le folosim: Maven, Azure DevOps (CI/CD), Gatling & Scala (Performanță).

Cunoștințe SQL foarte bune. Experiență practică dovedită în framework-uri de automatizare precum Robot Framework sau similar

Proiectați cazuri de testare, scenarii de testare bazate pe personaje

Responsabilitati:

• Efectuați atât teste manuale, cât și de automatizare

• Efectuați testarea aplicației mobile pe diferite dispozitive mobile

• Înțelegeți, analizați și dezvoltați cadre de testare.

• Configurarea, întreținerea și realizarea cadrelor de automatizare a testelor pe mai multe platforme de aplicații și construirea de scenarii de testare și teste de acceptare.

• Integrarea cadrului de automatizare cu alte instrumente (managementul defectelor, managementul testelor).

•Gestionați modul în care cazurile de testare sunt mapate la cerințe - Testarea matricei de trasabilitate

• Coordonarea triajului defectelor, raportarea testelor, managementul testelor

• Analizați pentru a identifica stresul, punctele de întrerupere, eșecurile și lucrați cu echipa pentru a rezolva problemele.

• Proiectați și dezvoltați script automat folosind instrumente de testare a performanței.

• Testarea performanței pentru servicii web, mobile și API/web.

•Specificarea nevoilor de monitorizare pentru testare. Gestionați depanarea și analiza cauzei principale.

Dacă doriți să faceți parte din echipa HCL, acestea vă oferă:

· Oportunitatea de a lucra într-un mediu prietenos într-una dintre cele mai importante companii multinaționale din lume;

· Traininguri, mentorat și programe de dezvoltare continuă pentru a vă ajuta să creșteți ca profesionist;

· Oportunități de carieră atractive în cadrul companiei oferind dezvoltare atât pe orizontală, cât și pe verticală;

· Un loc în care prețuim dăruirea dumneavoastră personală și profesională și sărbătorim împreună succesul;

· Echipa cooperanta si mediu de lucru dinamic;

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la The Adecco Group pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la The Adecco Group pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are The Adecco Group locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?