QA Manual Engineer - PFA/SRL/CIM (Hybrid)

Descriere

Căutăm un inginer QA de nivel mediu care efectuează și coordonează testarea pentru una sau mai multe zone funcționale ale unui produs. Rolul va avea responsabilități de comunicare și escaladare și va funcționa sub conducerea QA Lead.

Responsabilitati

  • Punct de contact de testare („POC”) pentru o zonă funcțională dintr-un produs
  • Responsabil pentru coordonarea testării cu echipa offshore
  • Identificați provocările / obiectivele cheie de testare și dezvoltați Planul de testare inițial
  • Stabiliți cu prioritate planurile de testare care trebuie executate pentru anumite lansări și lansări de aplicații
  • Comunică eficient planul / actualizările / starea produsului către liderul QA și echipa de produs a partenerului
  • Lucrează eficient cu părțile interesate pentru a face o analiză a cauzei principale și a rezolva problemele

Cerințe

  • 4+ ani de experiență în domeniul de testare și ciclul de viață al procesului de testare
  • Experiență în testarea manuală și ar trebui să aibă experiență de lucru în echipe cu model offshore - onsite
  • Capabil să lucreze independent și are o înțelegere excelentă a cerințelor
  • Capabil să înțeleagă cerințele complexe și noi ale caracteristicilor cu ușurință și să creeze o matrice de trasabilitate pentru a se asigura că toate cerințele sunt acoperite
  • Expertiză în raportare, abilități RCA (Root Cause Analysis), analiză de erori, instrumente de gestionare a defecțiunilor și a cazurilor de testare
  • Bune abilități de comunicare, raportare și coordonare

Beneficii

  • Abonament sanitar privat + pachet spitalizare
  • Abonament stomatologic privat
  • Abonament la sala de sport
  • Vouchere/bonusuri pentru evenimente speciale (ziua de naștere, Crăciun, Paște etc.)
  • Tichete de masa de 30 lei/zi lucratoare (valoare legala)
  • Abilitatea de a lucra cu o companie globală și de a se scufunda într-o varietate de proiecte internaționale cu culturi diferite în industria IT
  • Acces la tehnologii de ultimă oră și de ultimă oră, actuale cu evoluția cotidiană a tehnologiilor
  • Oportunități de dezvoltare cu acces gratuit la peste 3000 de cursuri de formare și sprijin de mentorat de la egal la egal

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Qualitest pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Qualitest pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Qualitest locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?