Centrul nostru de cercetare și dezvoltare din Cluj-Napoca este în creștere rapidă. Căutăm QA software motivat pentru juniori și medii (mai ales manual, automatizare parțială)

Din mediul informatic (dezvoltare sau testare), vă simțiți confortabil cu sistemele software și cu procesul de testare. Aveți anumite cunoștințe de limbaj de programare sau scripting (Java, Javascript).

Ești organizat, riguros, cu o mare atenție la detalii și ai o mentalitate analitică.

Sunteți un jucător de echipă, aveți capacitatea de a coopera cu dezvoltatorii și cu alți QA.

Educaţie

  • Diplomă universitară în informatică sau echivalent.

Know-how :

  • Cunoașterea proceselor de testare și a ciclului de viață al dezvoltării software Capacitate de a specifica cazuri de testare pe baza cerințelor. Testare UI (testare front-end a portalurilor web), testare exploratorie, BDD, Gherkin Experience in Agile/Scrum Experience Jira, Xray, Git, IDE (Visual Studio Code, Eclipse …), Jenkins Knowledge of SQL databases.

Reprezinta un avantaj:

  • Limba de programare și scriptare Certificare ISTQB Cunoașterea limbii franceză; Cunostinte in domeniul Supply Chain; Cunoașterea AWS

Personalitate:

  • Motivat să se implice și să contribuie la dezvoltarea proiectului; Doresc să învețe noi abilități tehnice și de testare Abilități de comunicare Jucător de echipă

Limbi vorbite:

  • fluent în limba engleză;

Descrierea postului

  • Analiza poveștii și specificarea cazurilor de testare Execuția manuală a cazurilor de testare, testarea exploratorie Gestionarea campaniilor de testare. Analizați rezultatele testelor. Investigați și analizați problemele găsite în timpul testării. Urmăriți corecțiile cu echipele de dezvoltare. Acordați un statut versiunilor de producție care urmează să fie livrate. Teste de performanță pe un volum mare de date.

De ce să lucrezi cu noi?

  • Companie cu creștere rapidă, într-o industrie în plină expansiune (Supply Chain…) Instrumente și metode moderne: Automatizare Agilen Test, Integrare continuă, Selenium, Postman, SoapUI, Gherkin, Testare Web Service, Tehnologii de ultimă generație: Aplicație Web Service (Java), Thin Front End (Angular), Rest API, arhitectură SOA, AWS, KeyCloack, mediu de lucru internațional, modern și profesional. Veți avea ocazia să vă pregătiți și să vă dezvoltați tehnic și profesional;
  • Oferim tichete de masa;
  • Abonament la o clinică privată din Cluj;
  • Team-building-uri regulate;
  • Salariu atractiv.

Generix Group, este un editor principal de soluții de aplicații SaaS pentru ecosisteme industriale, logistice și de retail.

Ne accelerăm investițiile în centrul nostru de cercetare și dezvoltare din Cluj-Napoca (Generix Soft Group România) care numără deja peste 120 de angajați.

Suntem prezenți în peste 60 de țări, datorită filialelor noastre și rețelei noastre de parteneri. Soluțiile noastre SaaS sunt folosite de aproape 6.000 de companii din întreaga lume. Cei 750 de angajați ai grupului sprijină zilnic clienți precum Carrefour, Danone, FM Logistic, Stonewall Kitchen, Marucci Sports, Agropur și chiar Domino's Pizza în transformarea digitală a lanțului de aprovizionare.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Generix Group pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Generix Group pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Generix Group locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?