QA Manual Testing Engineer with Networking

Descrierea proiectului:

Sunt invitate aplicații pentru postul de inginer QA care lucrează pentru unul dintre clienții Luxoft, ca parte a echipei de ingineri TeraVM.

Candidatul de succes va lucra ca parte a echipei de testare pentru produsul TeraVM. TeraVM este o aplicație complet virtualizată (pe mai multe hipervizoare), foarte scalabilă pentru testarea rețelelor IP cu mai multe servicii. Determină limitările cheie de calitate și performanță asociate cu implementarea aplicațiilor de voce, video și date de ultimă generație și ajută cele mai mari companii din lume să dezvolte și să implementeze cu încredere serviciile asociate.

Acest rol este pentru inginerii care doresc să-și continue cariera, lucrând pentru o companie dinamică, cu tehnologii de ultimă oră.

Responsabilitati:

Crearea planului de testare pentru caracteristicile implementate de echipa de dezvoltare Executarea manuală a testelor Crearea, urmărirea și verificarea defectelor ca parte a execuției cazului de testare Identificarea și propunerea îmbunătățirilor procesului de asigurare a calității.

Descrierea abilităților obligatorii:

Experiență în Asigurarea Calității în Dezvoltare SW 2 ani +

Expertiza practică în rețea 1 an +, certificarea CCNA sau echivalentă este foarte apreciată (dar nu obligatorie)

Shell Scripting cu Bash sau limbaj preferat similar

Abilități plăcute de a avea:

Virtualizare cu VMWare ESXi sau KVM (sau alt orchestrator din local sau cloud)

Containerizare cu Docker/Docker-Compose sau Kubernetes de producție

Automatizarea QA a CLI, API sau UI (în această ordine)

Experiență Agile SCRUM

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Luxoft pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Luxoft pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Luxoft locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?