QA Team Lead (SW/HW IT)

Responsabilități:

  • Conducerea echipei de control al calității
  • Colaborarea cu proiectanții software / produs pentru determinarea parametrilor de asigurare a calității
  • Supravegherea redactării documentelor de testare
  • Definirea procedurilor de testare și supravegherea procesului de control al calității
  • Depanarea problemelor de calitate și modificarea procedurilor de testare
  • Definirea rapoartele de asigurare a calității
  • Supravegherea automatizării procesului de control al calității
  • Evaluează procesele de business, anticipează cerințe, evidențiază zone de îmbunătățire și soluții de dezvoltare și implementare
  • Conducerea proceselor de evaluare business și strategii de optimizare
  • Organizarea ședințelor și a prezentărilor pentru a împărtăși idei și puncte slabe
  • Identificarea oportunităților de a mărire a eficiența

Cerințe:

  • Diplomă IT
  • Minim 3 ani experiență în domeniul QA. Minim 1 ani experiență ca și QA Team Lead.
  • Cunoștințe testare automată Selenium
  • Aptitudini avansate în utilizarea platformei Jira
  • Aptitudini de gândire analitică și conceptuală
  • Capacitatea de a colabora cu manageri de departament pentru stabilirea de soluții acceptabile
  • Abilități avansate de documentare
  • Experiență în crearea de rapoarte detaliate și relevante
  • Experiență în prezentarea rapoartelor și a ideilor
  • Competențe în aplicații Microsoft (Word, Excel, Outlook) precum și alte aplicații Cloud (Office 365 / SharePoint)
  • Abilitatea de a monitoriza angajamentele
  • Aptitudini de planificare și organizare
  • Experiență în conducerea și construirea unei echipe performante
  • Experiență în conducerea și suportul proiectelor de succes

Pot constitui avantaje:

  • Cunoștințe “Continous Integration/Deployment” (GitLab, Jenkins)
  • Cunoștințe monitorizare și testare infrastructură HW
  • Cunoștințe monitorizare și testare baze de date (MS SQL, Postgress)
  • Experiență in testarea API-urilor (POSTMAN, Fiddler, SoapUI)

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la SC SMART DIESEL SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la SC SMART DIESEL SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are SC SMART DIESEL SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?