QP /Specialist Asigurarea Calitatii

nespecificat

Candidatul ideal

Cerinte:

  • studii superioare (preferabil de farmacie/chimie/biochimie)
  • minim 2 ani experienta in industria farmaceutica in Productie sau Controlul calitatii
  • certificat Persoana calificata emis de ANMDM
  • cunostinte temeinice privind BPF si legislatia in domeniu medicamentelor si dispozitivelor medicale
  • cunostinte de operare PC (Word; Excel; Power Point)
  • limba engleza nivel mediu
  • abilitati de organizare si planificare
  • abilitati de lucru in echipa si comunicare

Descrierea jobului

Descrierea activitatilor/responsabilitatilor specifice postului

- eliberarea seriilor de medicamente si dispozitive medicale conform legislatiei in vigoare si fisei postului,
- gestionarea reclamatiilor,
- coordonarea retragerilor,
- emiterea si gestionarea documentelor calitatii aplicabile domeniului de activitate,
- urmarirea aplicarii actiunilor corective/preventive,
- participarea la auditurile interne ale companiei,
- interpretarea datelor necesare analizei calitatii produselor

Descrierea companiei

Companie producatoare de medicamente

Întrebări frecvente

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Rompharm pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Rompharm pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Rompharm locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?