Quality Assurance Engineer

Descrierea postului

Buna ziua!

Înainte de a trece mai departe, vă mulțumim pentru timpul acordat citirii anunțului nostru și pentru interesul față de Micro Focus!

Cine suntem noi?

Micro Focus este unul dintre cei mai mari furnizori de software pentru întreprinderi din lume, oferind software-ul esențial care menține lumea digitală în funcțiune. Combinăm pragmatismul, disciplina și inovația centrată pe client pentru a oferi soluții de încredere și dovedite de care clienții au nevoie pentru a reuși pe piața de astăzi care evoluează rapid. Asta e high tech fără dramă.

Ce avem?

Familia Micro Focus UFT de soluții integrate de testare funcțională le permite clienților să testeze mai devreme și mai rapid, oferind automatizări ale testelor bazate pe inteligență artificială într-o gamă inegalabilă de tehnologii; pe cele mai populare browsere, dispozitive mobile, sisteme de operare și factori de formă; din cloud sau on-premise; pentru a oferi viteza și rezistența necesare pentru a realiza automatizarea la scară care este strâns integrată cu lanțul de instrumente DevOps actual al unei organizații.

Veți face parte din echipa VEFT QA. Testul funcțional Micro Focus Value Edge face parte din platforma de gestionare a fluxului de valori ValueEdge bazată pe cloud și include design de testare codat și fără cod, testare bazată pe modele centrate pe business, un laborator digital și programarea și execuția testelor. Veți proiecta, dezvolta și executa planuri de testare și scenarii de testare în timp ce lucrați într-un mediu agil și vă asumați asumarea unor zone largi ale produsului, lucrând îndeaproape cu echipa de dezvoltare pentru a oferi un produs de înaltă calitate. Mai mult, vei putea influența agenda de automatizare și vei oferi îndrumare tehnică celorlalți membri ai echipei.

Ce fel de muncă ai face?
  • Contribuiți la dezvoltarea noului proiect de automatizare pentru cel mai recent produs al familiei UFT, UFT Studio care va aduce testarea funcțională în Cloud;
  • Va asigura calitatea unui proiect de ultimă generație, folosind diverse instrumente și tehnologii: AWS, AI, UFT Developer, Python și alte limbaje de codare;
  • Dezvoltarea de planuri de testare complexe, specificații de testare, cazuri de testare, pe baza cerințelor și specificațiilor funcționale. Configurarea și executarea testelor manuale și automate în conformitate cu metodologia și procesul de testare existent;
  • Furnizarea programatorilor cu rapoarte detaliate ale problemelor produsului, cu un nivel de informații (suita de pași, mediul în care a fost găsită problema, detalii de configurare, ...) suficient pentru a reproduce problema. Propune soluții pentru a remedia problemele și a le verifica după ce sunt remediate;
  • Oferiți sprijin și îndrumare membrilor echipei cu mai puțină experiență;
  • Veți fi implicat în toate fazele SDLC și veți lucra cu profesioniști locali, precum și cu QA și dezvoltatori din alte locații.
Ce realizări ar trebui să ai până acum?
  • diplomă de licență sau master în informatică, sisteme informaționale sau echivalent;
  • Cunoașterea avansată a limbii engleze;
  • 4+ ani de experiență relevantă QA;
  • Experiență dovedită în automatizarea testelor;
  • Cunoașterea metodologiilor de dezvoltare software și a instrumentelor aferente;
  • Cunoașterea limbajelor de programare;
  • Cunoștințe dovedite de asigurare a calității: analizează și proiectează teste în funcție de utilizarea și specificațiile produsului, investigarea și raportarea defectelor, metodologiile de QA etc.
  • Gândire algoritmică;
  • Experiență în multi-tasking și prioritizare într-un mediu rapid, orientat spre echipă.
Şi tu?

Aceasta este partea cea mai importantă! Dorim să reținem și să construim pe cultura noastră de colaborare și implicare, așa că avem nevoie de oameni care să ne ajute să realizăm acest lucru.
  • Abilitatea de a analiza o sarcină dintr-o perspectivă de sistem;
  • Excelente abilități de rezolvare a problemelor și depanare;
  • Excelente abilități de comunicare și prezentare (verbal și scris);
  • Trebuie să fie organizat, minuțios, autonom, angajat, flexibil, orientat spre client și productiv.
Ce vei primi în schimb?
  • Pe lângă o carieră semnificativă, cu oportunitatea de a vă dezvolta cu adevărat și de a vă afișa abilitățile și ideile, veți primi și sprijin, progres, formare și dezvoltare;
  • Pe lângă acesta și salariul dvs., veți primi și o serie de beneficii competitive și un bonus anual legat de performanța individuală și a companiei.
Ai auzit destul?

Ce mai astepti? Vă așteptăm...

Aplicați acum!

Job

Engineering

Micro Focus este mândru să fie un angajator cu șanse egale. Potențialii angajați vor primi considerație fără discriminare din cauza rasei, culorii, religiei, credinței, sexului, originii naționale, vârstei, dizabilității, statutului civil sau de veteran, orientării sexuale, informațiilor genetice, cetățenie sau orice alt statut protejat legal

7025878

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Micro Focus pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Micro Focus pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Micro Focus locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?