Quality Engineer Quality Systems

Tenneco este unul dintre cei mai importanți designeri, producători și distribuitori de produse auto pentru echipamente originale și clienți din piața de schimb, cu aproximativ 78.000 de membri ai echipei care lucrează în peste 300 de locații din întreaga lume. Prin intermediul celor patru grupuri de afaceri ale noastre, Motorparts, Ride Performance, Clean Air și Powertrain, Tenneco promovează progrese în mobilitatea globală prin furnizarea de soluții tehnologice pentru piețe globale diversificate, inclusiv vehicule ușoare, camioane comerciale, off-highway, industriale, sport cu motor și piețe de schimb.

Segmentul de afaceri Soluții de performanță al Tenneco îmbunătățește performanța pe o varietate de vehicule – de la mașini de pasageri la camioane comerciale off-highway și industriale (CTOHI), la feroviar și aerospațial.

Unitățile de afaceri Tehnologii avansate de suspensie, Control de rulare, Frânare și Materiale de performanță NVH ale grupului de afaceri OE sunt dedicate să ajute șoferii și pasagerii să experimenteze călătoria perfectă, oferind tehnologii diferențiate care ajută la îmbunătățirea performanței, manevrabilității și confortului. Unitatea de afaceri Systems Protection oferă soluții care ajută la reducerea abraziunii, căldurii, zgomotului și interferențelor electromagnetice în componentele critice.

Acest rol este o oportunitate excelentă de a ni se alătura ca inginer de sisteme de calitate în unitatea noastră de afaceri Tenneco, soluții de performanță, frânare din Ploiești, România.

Responsabilități cheie

  • Efectuează audituri interne de proces, produs, sistem și livrare conform planului anual;
  • Participarea la audituri terțe (organisme de certificare și clienți);
  • Intocmeste rapoarte de audit conform documentatiei interne;
  • Comunică rezultatele auditurilor efectuate către departamentele interesate;
  • Monitorizează îndeplinirea planurilor de acțiuni corective generate în urma auditurilor și eficacitatea implementării acestora;
  • Propune îmbunătățiri ale proceselor interne ca urmare a auditurilor efectuate;
  • Colaborează la pregătirea, modificarea și îmbunătățirea documentației specifice utilizate în auditurile interne;
  • Este permanent instruit cu privire la standardele externe legate de sistemul de management al calității, cerințele legale și de altă natură și procesele de producție și propune modificări ale proceselor interne pentru respectarea acestora;
  • Contribuie activ la îmbunătățirea continuă a performanței fabricii: identifică constant oportunități de îmbunătățire a propriei activități și a fabricii (idei Kaizen/lună în concordanță cu obiectivele fabricii).

Ce te va face să ai succes

  • Absolvent al studiilor tehnice superioare
  • Experienta in asigurarea calitatii si imbunatatirea continua a min. 1 an
  • vorbitor de engleză, nivel avansat
  • Experienta in industria auto de min. 1 an
  • Cunoștințe de operare a aplicațiilor Microsoft Office
  • auditor intern IATF 16949
  • Cunoștințe aplicate ale tehnicilor și instrumentelor 6 Sigma pentru îmbunătățirea proceselor.

Ceea ce oferim

Vrem să vă facem să vă simțiți bineveniți, provocați și inspirați. Așadar, am reunit cu atenție un amestec de beneficii pentru a vă stimula sănătatea și bunăstarea și pentru a vă asigura creșterea și integrarea personală și profesională într-un mediu de lucru plăcut de zi cu zi.

La ce vă puteți aștepta în continuare

Echipa noastră este pregătită să acționeze imediat asupra acelor candidați care se potrivesc cel mai bine pentru acest rol. Mai întâi veți auzi de la cineva din Talent Acquisition pentru a programa un ecran de telefon, iar apoi următorul pas va fi un interviu personal cu managerul nostru de angajare. Ne mândrim cu trecerea rapidă prin procese, iar tu poți fi sigur de transparență și comunicare promptă pe tot parcursul.

Un angajator cu șanse egale. Toți solicitanții calificați vor primi luare în considerare pentru angajare, indiferent de rasă, culoare, religie, sex, orientare sexuală, identitate de gen, origine națională sau statut de veteran protejat și nu vor fi discriminați pe baza dizabilității.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Tenneco pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Tenneco pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Tenneco locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?