Quality Manager

Responsabilitati:

  • Supraveghează activitățile de management al sistemului de calitate, cum ar fi gestionarea tuturor standardelor, politicilor, procedurilor și documentelor locale.
  • Monitorizează, aprobă și distribuie revizuirea documentelor.
  • Supraveghează controlul tehnic la intrarea materiilor prime, conformitatea semifabricatelor și a produselor finite. Monitorizează managementul neconformității primite și performanța furnizorilor.
  • Monitorizează parametrii procesului în conformitate cu definițiile cablurilor și instrucțiunile de proces. Gestionează solicitarea abaterilor parametrilor de proces.
  • Supraveghează respectarea planurilor de control și aplicarea metodelor și instrucțiunilor pe parcursul tuturor diferitelor etape de producție. Urmărește, rezultatele asigurării produsului, acceptarea/respingerea produsului și gestionează activitățile procesului de reprelucrare. Gestionează cererile de abateri ale produselor.
  • Gestionează procesul de reclamații ale clienților prin emiterea de rapoarte 3D și 8D, inclusiv analiza cauzelor principale. Asigură implementarea planului de acțiune pentru a garanta un nivel ridicat de satisfacție a clienților. Asigură suport eficient și proactiv pentru clienți
  • Coordonează activitățile de audit intern și extern. Supraveghează progresul planurilor de acțiune, urmărește acțiunile definite.
  • Pregătește și controlează bugetul anual de calitate și planurile strategice. Pregătește, comunică și revizuiește KPI-uri de calitate.
  • Opreste productia in caz de neconformitate, ia deciziile corespunzatoare si actioneaza ca reprezentant PSCR
  • Recrutează și dezvoltă o echipă de calitate performantă.

Cerințe:

  • Master în Managementul/Asigurarea Calității,
  • Experienta: 3 ani ca post de manager calitate intr-un mediu de productie (se doreste sectorul auto)
  • Managementul produselor periculoase / Procese de producție / Tehnici și practici de audit / Proces și tehnici 8D / Fundamente ale metrologiei și calibrării / Sortarea selectivă a deșeurilor / Aspecte și impact asupra mediului / Manipularea produselor chimice / Reguli de siguranță a mașinilor / Managementul schimbărilor organizaționale / Standarde și reglementări EHS / Reguli de siguranță a echipamentelor / Laborator Reguli de siguranță a echipamentelor / Standarde de calitate / Standard de calitate pentru clienți / Reglementări internaționale de produs /
  • Software MS Office (Excel, Words, PPT, ..) Aplicații MES și ERP.
  • Comunicare, construirea de relații, auto-dezvoltare, gestionarea performanței,
  • Eficacitate personală, abilități de afaceri, conducerea oamenilor, dezvoltarea altora.

OFERTA NOASTRA

Salariu atractiv, tichete de masa, indemnizatie de masa al 13-lea salariu, transport gratuit, posibilitatea de a dezvolta o cariera intr-un mediu multinational.

Dacă simțiți că sunteți candidatul potrivit pentru rolul de Manager al Calității, atunci vă rugăm să faceți clic pe „aplicați” acum și să ne trimiteți CV-ul dvs. în engleză! Ne-am bucura sa primim vesti de la tine!

Prin aplicarea CV-ului, sunteți de acord ca datele dumneavoastră personale să fie prelucrate și salvate în baza noastră de date. Prelucrarea și salvarea datelor se va face de către SC Coficab Eastern Europe SRL numai în scopul recrutării și selectării CV-ului dumneavoastră pentru postul actual și pentru alte posturi vacante viitoare în cadrul companiei. Datele dvs. personale sunt stocate maxim 6 luni.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la COFICAB Romania pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la COFICAB Romania pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are COFICAB Romania locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?