Quality Manager

Candidatul ideal este un gânditor critic care va îmbunătăți în mod proactiv sistemele de calitate ale companiei prin audituri interne, participare la programe de îmbunătățire a proceselor și interacțiune cu parteneri cheie pentru a obține feedback constructiv.

Scopul slujbei:

Planifică, supraveghează și coordonează toate activitățile și operațiunile de calitate, cum ar fi bugetarea și planificarea departamentului de calitate, managementul sistemului de calitate, controlul proceselor și asigurarea produsului, satisfacția clienților (managementul și evaluarea reclamațiilor), metrologia și activitățile de audit pentru a îndeplini standardele și obiectivele de calitate. performanţă. Reprezintă clienții și conducerea din interiorul fabricii.

Responsabilitati de munca:

- Supraveghează activitățile de management al sistemului de calitate, cum ar fi gestionarea tuturor standardelor, politicilor, procedurilor și documentelor locale în conformitate cu manualul de calitate și mediu. Monitorizează, aprobă și împărtășește revizuirea documentelor, în conformitate cu revizuirea actualizată în conformitate cu standardele OEM, sistemul corporativ de management al calității și/sau cerințele clienților;

-Supervizează respectarea planurilor de control și aplicarea metodelor și instrucțiunilor de măsurare și monitorizare a caracteristicilor cablurilor fabricate în toate etapele diferitelor producție. Urmărește, rezultatele asigurării produsului, acceptarea/respingerea produsului și gestionează activitățile procesului de reprelucrare. Gestionează cererile de abateri ale produselor;

-Supervizează procesul de gestionare a reclamațiilor clienților prin emiterea la timp a rapoartelor 3D și 8D, inclusiv analiza cauzelor principale. Asigură implementarea planului de acțiune pentru a garanta un nivel ridicat de satisfacție a clienților. Asigură suport eficient și proactiv pentru clienți în timpul vizitelor, auditurilor sau atelierelor pentru rezolvarea problemelor și propuneri de îmbunătățire. Comunică rezultatele evaluării clienților părților implicate și urmărește planurile de îmbunătățire;

- Coordoneaza, valideaza si monitorizeaza activitatile de audit intern si extern. Supraveghează progresul planurilor de acțiune, urmărește și Măsoară eficacitatea acțiunilor corective definite pentru a asigura coerența sistemului de calitate, compatibilitatea proceselor de producție și cerințele clienților. Are autoritatea de a schimba planul de urgență;

-Pregateste si controleaza bugetul anual de calitate si planurile strategice. Pregătește, comunică și revizuiește KPI-uri de calitate pe baza țintei grupului și definește în consecință planuri de îmbunătățire continuă a proceselor, procedurilor și sistemelor pentru a îndeplini Departamentul de Calitate și obiectivele Companiei.

Calificări:

Trecut educational :

Master în Management/Asigurare a Calității, inginerie de fabricație, domenii industriale și tehnice (mecanic și electric)

diplomă de inginerie (industrială, mecanică)

Experiență necesară:

minim 3 ani ca poziția de manager al calității într-un mediu de producție (se dorește sectorul auto)

Abilități și competențe:

Competențe funcționale și tehnice

Standarde de calitate și reglementări de sistem (ISO TS), Procese de fabricație și tehnologii asociate, Tehnici de îmbunătățire a proceselor, Tehnici de audit, Instrumente de calitate (FMEA, SPC,MSA, Root Cause Analysis, etc.), Tehnici de îmbunătățire continuă, Abilități analitice și de rezolvare a problemelor, Bugetare și estimare a costurilor, Managementul proiectelor, Managementul riscurilor, Managementul relațiilor cu clienții

Limbă și abilități software:

Software MS Office (Excel, Words, PPT, ..) Aplicații MES și ERP.

Engleza este o necesitate.

Licență sau experiență echivalentă în Inginerie

Noi oferim:

Salariu atractiv, al 13-lea salariu, indemnizație de masă, tichete de masă, asigurări de sănătate, transport, oportunitatea de a dezvolta o carieră într-un mediu multinațional și multe altele...

Dacă simțiți că sunteți candidatul potrivit pentru rolul de Manager contabil, atunci vă rugăm să faceți clic pe „aplicați” acum și să ne trimiteți CV-ul dvs. în engleză! Ne-am bucura sa primim vesti de la tine!

Prin aplicarea CV-ului, sunteți de acord ca datele dumneavoastră personale să fie prelucrate și salvate în baza noastră de date. Prelucrarea și salvarea datelor se va face de către SC Coficab Eastern Europe SRL numai în scopul recrutării și selectării CV-ului dumneavoastră pentru postul actual și pentru alte posturi vacante viitoare în cadrul companiei. Datele dvs. personale sunt stocate maxim 6 luni

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la COFICAB Romania pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la COFICAB Romania pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are COFICAB Romania locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?