Quality Specialist

Cerinte:

• Studii superioare tehnice

• Experienta anterioara pe un post similar minim 2 ani

• Abilitatea de realizare a controlului vizual.

• Abilitati de organizare.

• Experienta in colectarea datelor si intocmirea raportarilor specifice.

• Abilitatea de a lucra si a lua decizii independent.

• Abilitatea de a analiza si a interpreta informatii tehnice

• Cunostinte de limba engleza nivel avansat

Responsabilitati:

• Dezvoltarea si gestionarea rapoartelor de inspectie (Control Plan,8D Report, PDCA,5WHY, Paretto, Poka Yoke).

• Inspectarea bunurilor sau produselor conform standardelor de calitate si siguranta.

• Sa se asigure ca bunurile si produsele sunt conform standardelor si cerintelor clientului.

• Sa asigure respectarea cerintelor Standardului IATF 16949

• Sa se asigure ca echipamentele sunt calibrate si functioneaza corect.

• Colectarea datelor si intocmirea rapoartelor de calitate.

• Obiective de Calitate (PPM,Scrap,Customer Satisfaction,Reclamatii interne si de la Client);

• Imbunatatire continua.

• Audit intern de produs si proces

• PFMEA (analiza mod de eșec proces);

Beneficii:

• Pachet salarial motivant;

• Tichete de masa; bonus prezenta; bonusuri sarbatori;

• Transport gratuit;

• Training si dezvoltare profesionala;

• Posibilitatea de promovare;

• Mediu de lucru placut si dinamic;

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Farplas&Smart Solutions pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Farplas&Smart Solutions pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Farplas&Smart Solutions locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?