Quality Supervisor

Descrierea postului

Supraveghetorul de instruire și calitate este responsabil pentru asistența cu analiza, programarea și implementarea tuturor cursurilor de formare și monitorizare tranzacțională în sprijinul programelor clienților alocate pentru a asigura pregătirea superioară a forței de muncă. Aceștia vor sprijini clienții de monitorizare tranzacțională cu mai multe programe sau linii de afaceri care pot fi pe mai multe site-uri/geo. Aceasta include supravegherea evaluatorilor și formatorilor care susțin portofoliul atribuit. Această poziție cultivă relațiile cu clienții și departamentele, rezultând costuri reduse, îmbunătățire continuă a performanței și venituri crescute. Responsabil de direcția generală, coordonarea și evaluarea departamentului.

Funcții esențiale/responsabilități de bază

  • Dezvoltați un departament de profesioniști bine pregătiți, competenți, care să îmbunătățească continuu organizația și ei înșiși
  • Desfășurați sesiuni de formare a formatorului
  • Efectuați o întâlnire trimestrială cu formatorii
  • Coordonează cu supervizorul calității și operațiunile pe probleme de coerență
  • Creați și mențineți programul de formare a consultanților
  • Cultivați o relație strânsă de lucru cu managerii de formare, personalul departamentului de instruire, operațiuni și alți manageri, supraveghetori și consultanți Convergys
  • Coordonează întreținerea și dezvoltarea caietelor de lucru de formare și a altor instrumente de instruire utilizate de organizația de formare

Profilul candidatului

  • Experiență în gestionarea unui grup divers de formatori/facilitatori
  • Experiență semnificativă de formare
  • Abilitati puternice de comunicare, atat scrisa cat si verbala
  • Competente în Microsoft Office
  • Abilitatea de a conduce o echipă în multi-tasking, prioritizare și îndeplinirea termenelor
  • Abilitatea de a mentori, antrena și oferi îndrumare unei echipe de angajați
  • Autoîncepător, sentiment de urgență și funcționează bine sub presiune
  • Abilitatea de a promova un sentiment de profesionalism și de construire a relațiilor pentru sine și echipă
  • Atenție puternică la detalii
  • Limba franceza sau germana este un avantaj, engleza la c1 este esentiala

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Concentrix pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Concentrix pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Concentrix locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?