R&D_Laboratory Technician (Pneumatics)_Sibiu_AN

Descriere

Construim tehnologia de mâine. Suntem #peopleofcontinentalsibiu:

Click aici pentru a viziona filmul despre locația noastră!

Aplicați până la data: 31.12.2022

Consultați mai jos responsabilitățile dvs. viitoare

  • Sprijiniți inginerii de dezvoltare cu piese pneumatice auto calificate (supape, unități de control electro-pneumatice);
  • Primirea, scanarea, etichetarea și inspectarea probelor (componente pneumatice);
  • Înregistrați toate datele și rezultatele în forme specificate (pe hârtie și electronice) cu acuratețe și responsabilitate;
  • Intretinerea echipamentelor de laborator si a echipamentelor de testare (camere climatice, uscatoare de aer)
  • Executam activitati practice: lipirea, montarea si montarea componentelor electrice si pneumatice
  • Pregătiți și instalați echipamentul de testare și rulați secvența de testare.

Compensatii si beneficii:
  • Plateste pentru performanta;
  • Bonus de realizare și recompense;
  • Bonus de recomandare;
  • Flexibilitate timp de lucru: lucru mobil, contracte cu fracțiune de normă, sabatic, program flexibil de lucru;
  • Bonus de relocare (dacă este cazul);
  • Sistem de recompensare a ideilor de îmbunătățire;
  • Grădiniță la șantier (subvenție parțială);
  • Policlinica Medicala Regina Maria la fata locului (pentru angajatii Continental si familiile acestora);
  • Servicii private de asigurări de sănătate (furnizor global, > 700 de parteneri medicali);
  • Asigurare privată de călătorie (valabilă în toată lumea);
  • Restaurant și colț de cafea pe site: reducere zilnică, gătit live, bucătărie internațională și terasă în aer liber;
  • Evenimente comunitare;
  • Multe alte beneficii de care să te bucuri după muncă (în parteneriat cu Benefits Online, > 2.000 de oferte, > 800 de parteneri).

Carieră:
  • Calea de carieră de alegere pentru a sprijini aspirațiile tehnice, de conducere sau de management de proiect;
  • Beneficii de învățare personalizate, inclusiv cursuri digitale;
  • Proiecte inovatoare în domeniul auto și tehnologie;
  • Burse academice private (licență/master/doctorat).

Calificări

Abilități/Calificări esențiale

Puteți fi o potrivire perfectă cu echipa noastră dacă aveți:

  • Liceu sau pregătiri în domenii tehnice (ex. Pneumatică, Electronică, Electrotehnică, Mecatronică);
  • Experiență ca tehnician sau post relevant;
  • Experienta in operarea echipamentelor de laborator;
  • Cunoștințe de bază pe calculator
  • Capacitate de a lucra autonom;
  • Engleza de bază
  • Bune abilități de comunicare și de a juca în echipă;

Abilități/Calificări de dorit
  • Înțelegerea practică a instrumentelor moderne de producție și management al calității, cum ar fi manufactura lean și six sigma (centa verde);
  • Experiență cu standardul de calitate auto;
  • Cunoașterea unităților de măsură din sistemul internațional de referință (ex.: volum, greutate, suprafață).
  • Abilități practice avansate.
  • Cunoștințe bune în electronică.

Continental România:

În perioada 1999 - 2021, Continental a investit peste 2 miliarde de euro în operațiunile sale din România. Toate cele trei

sectoare de grup ale corporației sunt reprezentate în România. Compania are sase unitati de productie si

patru centre de cercetare si dezvoltare in orasele Timisoara, Sibiu, Carei, Nadab si Iasi.

Continental are un centru de distributie a anvelopelor in Bucuresti. Continental a angajat peste 17.500

de colegi până la sfârșitul anului 2021, dintre care mai mult de o treime sunt ingineri.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Continental pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Continental pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Continental locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?