R&D Mechanical Design Engineer (component design)_Sibiu_VED_EBS

Descriere

Construim tehnologia de mâine. Suntem #peopleofcontinentalsibiu:

Click aici pentru a viziona filmul despre locația noastră!

Aplicați până la data: 31.12.2022

Consultați mai jos responsabilitățile dvs. viitoare

  • Modificați designul mecanic al componentelor în componentele de serie ca parte a sistemelor EBS
  • Participa activ la intalniri cu inginerie industriala, achizitii, furnizori
  • Analizează și creează specificații și cerințe
  • Dezvoltați componente mecanice ale sistemelor hidraulice fabricate prin strunjire/frezare, injecție de plastic sau tablă
  • Rezolva pachete de lucrari de proiectare mecanica cu o complexitate corespunzatoare in stransa cooperare cu alte departamente/locatii;
  • Pregătiți desene de detaliu, desene de asamblare și documentație
  • Programează și urmărește propriile sarcini în cadrul unui plan dat, raportează starea și abaterile
  • Cunoaște și aderă la procesele de dezvoltare definite
  • Realizați studii de toleranță
  • Sprijin în pregătirea specificațiilor și designului produsului
  • Vino cu idei privind reducerea costurilor componentelor existente

Compensatii si beneficii:
  • Plateste pentru performanta;
  • Bonus de realizare și recompense;
  • Bonus de recomandare;
  • Flexibilitate timp de lucru: lucru mobil, contracte cu fracțiune de normă, sabatic, program flexibil de lucru;
  • Bonus de relocare (dacă este cazul);
  • Sistem de recompensare a ideilor de îmbunătățire;
  • Grădiniță la șantier (subvenție parțială);
  • Policlinica Medicala Regina Maria la fata locului (pentru angajatii Continental si familiile acestora);
  • Servicii private de asigurări de sănătate (furnizor global, > 700 de parteneri medicali);
  • Asigurare privată de călătorie (valabilă în toată lumea);
  • Restaurant și colț de cafea pe site: reducere zilnică, gătit live, bucătărie internațională și terasă în aer liber;
  • Evenimente comunitare;
  • Multe alte beneficii de care să te bucuri după muncă (în parteneriat cu Benefits Online, > 2.000 de oferte, > 800 de parteneri).

Carieră:
  • Calea de carieră de alegere pentru a sprijini aspirațiile tehnice, de conducere sau de management de proiect;
  • Beneficii de învățare personalizate, inclusiv cursuri digitale;
  • Proiecte inovatoare în domeniul auto și tehnologie;
  • Burse academice private (licență/master/doctorat).

Calificări

Abilități/Calificări esențiale

  • Diplomă universitară în MTC, mașini și instrumente de producție sau relevantă
  • Experiență în proiectare asistată de calculator (CAD)
  • Nivel avansat de engleză
  • Gandire logica
  • Cunoștințe despre materiale și tehnologie, design la cost
  • Cunoașterea liniilor directoare de proiectare și calculul toleranței
  • Proactiv și adaptabil la un mediu multinațional

Abilități/Calificări de dorit
  • Cunoașterea CATIA V5 sau a altor programe similare (2+ ani) reprezintă un avantaj
  • Limba germana este un plus

Continental România:

În perioada 1999 - 2021, Continental a investit peste 2 miliarde de euro în operațiunile sale din România. Toate cele trei

sectoare de grup ale corporației sunt reprezentate în România. Compania are sase unitati de productie si

patru centre de cercetare si dezvoltare in orasele Timisoara, Sibiu, Carei, Nadab si Iasi.

Continental are un centru de distributie a anvelopelor in Bucuresti. Continental a angajat peste 17.500

de colegi până la sfârșitul anului 2021, dintre care mai mult de o treime sunt ingineri.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Continental pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Continental pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Continental locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?