Ran Backoffice Engineer

Cerințe:

  • fundal tehnic;
  • cunoștințe de protocoale de rețea IP/ATM/SDH;
  • cunoasterea tehnologiilor UMTS/LTE;
  • capacitatea de a respecta termenele limită și de a echilibra un număr mare de responsabilități;
  • reziliență și spirit de echipă;
  • cunoștințe avansate de limba engleză;
  • permis de conducere categoria B;
  • CCNA este un atu.

Descrierea postului:

  • furnizarea de suport de nivel 2 și 3 pentru biroul tehnic (NMC) și echipele de întreținere pe teren;
  • executarea WO de reconfigurare / parametrizare / modificare a parametrilor elementelor de rețea (eNodeB, NodeB & RNC);
  • integrarea și configurarea elementelor de rețea UTRAN (RNC, NodeB) și EUTRAN (eNodeB);
  • analiza și implementarea noilor tehnologii;
  • gestionarea defecțiunilor și depanarea elementelor rețelei de acces radio;
  • upgrade software și hardware pentru rețelele 3G și 4G;
  • pregătirea și executarea testelor echipamentelor (eNodeB, NodeB & RNC);
  • analiza și implementarea noilor tehnologii.

Prin prezenta, Solicitantul confirmă prin depunerea candidaturii pentru postul menționat anterior că a citit în prealabil Nota de confidențialitate privind prelucrarea datelor cu caracter personal ale solicitanților în cadrul procesului de recrutare”, disponibilă pe www.digiromania.ro/Protecția datelor cu caracter personal.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la RCS & RDS pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la RCS & RDS pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are RCS & RDS locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?