React/React-Native Developer - FanDuel

Rolul:

Căutăm un dezvoltator React/React Native, entuziast, dedicat, automotivat, care să lucreze în cadrul echipelor noastre. Candidatul de succes va fi proactiv, minuțios și are excelente abilități tehnice și de rezolvare a problemelor, cu o atitudine pozitivă și orientată spre rezultate.

Succesul și creșterea continuă a afacerii noastre necesită foarte mult de la tehnologia noastră.

Inginerii noștri se angajează să găsească cele mai bune soluții la provocările tehnice complexe împreună cu membrii echipei profesioniste. Această poziție implică lucrul în cadrul unei echipe de dezvoltare cu competențe încrucișate și contactul regulat cu echipele care se ocupă de alte aspecte ale produselor și instrumentelor Betfair.

Responsabilitati cheie:

• Creare software, testare unitară, aderarea la standarde și bune practici;

• Scrieți documentație tehnică care împărtășește cunoștințele în mod eficient;

• Evaluări ale codului, de către și pentru colegi;

• Lucrați într-un mediu Agil;

• Contribuie la dezvoltarea echipei;

• Oferă îndrumări colegilor juniori;

Esenţial:

  • Competență în dezvoltarea front-end folosind React și/sau React Native;
  • Experiență de lucru cu componente Redux, Hooks, Function etc.;
  • Bună înțelegere a HTML și CSS;
  • Înțelegerea solidă a principiilor Javascript și TypeScript;
  • Cod solid în scris, curat, testabil și care poate fi întreținut;
  • • Înțelegerea ciclului de viață al aplicațiilor mobile;

De dorit:

  • Înțelegerea întregului ciclu de dezvoltare și a metodologiilor de dezvoltare Agile;
  • Cunoștințe cu tehnologii multiplatforme;
  • Experienta in angajare tehnica, dispus sa ajute la cresterea echipei;
  • Experiență de lucru cu instrumente de construcție, cum ar fi Xcode, Gradle (Android Studio);

Cunoștințele în următoarele vor constitui un plus:

• Experiență de codificare în medii iOS sau Android;

• Experiență cu arhitectura de sistem sau conducerea unei echipe de software;

• Integrare continuă;

La ce vă puteți aștepta:

  • 25 de zile de concediu anual
  • Schema de salvare a acțiunilor
  • „Beneficii flexibile” la alegere
  • Asigurare privată de sănătate (include asigurări dentare și evaluări de sănătate)
  • Parcare liberă
  • Mii de cursuri online prin „Udemy”

Modalitati de lucru:

Munca flexibilă este modul nostru de lucru! Suntem o forță de muncă diversă și, prin urmare, o abordare „unică pentru toți” nu este neapărat cea mai bună. Oricare ar fi nevoile tale personale, haideți să discutăm și să vedem cum le putem satisface;

Mulțumim tuturor candidaților pentru interesul manifestat, însă doar candidații potriviți vor fi contactați pentru un interviu.

Trimițând cererea dvs. online, sunteți de acord că: detaliile dvs. vor fi utilizate pentru a vă progresa cererea de angajare. Dacă cererea dvs. este reușită, datele dvs. vor fi utilizate pentru a vă administra evidența personalului. În cazul în care cererea dvs. este nereușită, vă vom păstra datele pentru o perioadă de cel mult doi ani, pentru a vă lua în considerare pentru un rol potențial în cadrul companiei.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Betfair Romania Development pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Betfair Romania Development pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Betfair Romania Development locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?