Real Estate Permitting Lawyer

Prezentare generală a rolului

Candidatul potrivit va fi implicat în dezvoltarea proiectelor având responsabilități directe pe parcursul procedurilor de autorizare (aferente proiectelor de retail, rezidențiale, birouri, mixte etc.).

Responsabilitati:

  • Conducerea și sprijinirea unei game largi de proceduri de autorizare, gestionarea permiselor și revizuirea documentației de autorizare înainte de transmiterea către autorități pentru a asigura conformitatea cu legile și reglementările.
  • Oferirea de consiliere și asistență în probleme de autorizare imobiliară.
  • Interpretarea legilor, hotărârilor și reglementărilor pentru procedurile de autorizare.
  • Monitorizarea riscurilor legale și respectarea obligațiilor din documentele de autorizare.
  • Colaborarea cu autoritățile publice în ceea ce privește chestiunile de autorizare.
  • Se asigură că problemele legale sunt îndeplinite și livrate la timp.

Cunoștințe și experiență necesare:

  • Licenta in Drept.
  • 6+ ani de experiență post-calificare ca avocat/consilier juridic intern (PQE).
  • Cunoștințe solide în domeniul dreptului imobiliar/urbanism, care include diligența necesară și revizuirea permiselor.
  • Gânditor analitic cu puternice abilități conceptuale și de cercetare.
  • Raționament sănătos și atenție la detalii.
  • Abilitatea de a prioritiza munca, de a respecta termenele limită și de a lucra bine sub presiune.
  • Etică de lucru puternică și abilități excelente de multitasking.
  • Bune abilități de comunicare, negociere și rezolvare de probleme.
  • Cunoștințe competente de scriere juridică, inclusiv în limba engleză.

Prezentarea generală a companiei

Suntem un dezvoltator, investitor și operator imobiliar gestionat de proprietar, integrat pe verticală, care beneficiază de o echipă cu înaltă experiență, de o bază de capital substanțială și de o conductă de dezvoltare.

Accentul este pus pe Europa Centrală și de Est, investind predominant în active de retail, proiecte rezidențiale selectate și oportunist în alte segmente imobiliare.

Echipa este formată din profesioniști imobiliari cu înaltă experiență, cu o experiență excepțională, combinând o bază de abilități multidisciplinare integrate de-a lungul întregului lanț de creare a valorii proprietății. Conducerea include fondatorii și foștii directori seniori ai celei mai mari companii imobiliare cotate la bursă din Europa Centrală și de Est care, în calitatea lor anterioară, au dezvoltat, redezvoltat și operat peste 30 de active de bază.

Capacitatea de investiții în dezvoltare este de aproximativ 800 de milioane de euro. Este disponibilă o capacitate suplimentară substanțială de investiții de achiziție.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Prime Kapital Development pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Prime Kapital Development pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Prime Kapital Development locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?