Real Estate Sales Agent

Agent de vânzări imobiliare premium

Descrierea postului

Căutăm un asistent de vânzări calificat pentru a spori echipa de vânzări în creștere a clientului nostru și pentru a continua să-și construiască afacerea și marca minunată. Salariul incepe de la 2000 €. Candidatul de succes trebuie să aibă o experiență dovedită în construcții de case noi, retail, investiții sau experiență în vânzări în industria construcțiilor pentru a fi luate în considerare.

Responsabilitati

• Depășirea obiecțiilor față de procesele de gestionare a obiecțiilor care utilizează vânzarea.

• Înregistrați 100% potențiali cu informații demografice complete și corecte și urmăriți cât mai des posibil cu potențialii cumpărători.

• Atingeți niveluri ridicate de satisfacție a clienților prin stabilirea așteptărilor adecvate la momentul încheierii contractului de cumpărare.

• Ghidați cumpărătorii prin procesul de credit ipotecar, cumpărarea lotului, vânzarea casei actuale, procesul de selecție a finisajelor casei și procesul de construcție către o închidere cu succes.

• Oferiți coaching, instruire și sprijin continuu celorlalți din echipa de vânzări prin schimbul de cunoștințe, experiențe și bune practici.

• Utilizarea proceselor de vânzări eficiente și dovedite pentru a construi relații și a descoperi nevoile cumpărătorului, capacitatea de a cumpăra și momentul oportun.

• Diferențierea caselor noastre prin prezentarea eficientă a procesului nostru de construcție. Pentru a demonstra valoarea caselor noastre, va trebui să vă concentrați pe nevoile cumpărătorilor.

• Calificați financiar cumpărătorii printr-o înțelegere completă a programelor de finanțare (convenționale, FHA, VA) și a beneficiilor fiscale.

NOTĂ:

• Potențial ridicat de câștig (Salariu de la 2000€ + Bonus)

• Posibilitati mari de promovare

• Beneficii competitive

• Plată de vacanță și sărbători

Abilități și experiență dorite

Cerințe

• Poziția necesită cunoștințe despre vânzări și procese de împrumut/ipotecare și documente. Este un rol critic în divizia de vânzări și au nevoie de cineva care să cunoască procesul de împrumut!

• În plus, este foarte de dorit ca candidații pentru această poziție să posede cel puțin 1-2 ani de experiență solidă în vânzări interne (experiența în vânzarea de case noi în construcții este de preferat).

• Această poziție necesită abilități bine dezvoltate verbale, scrise, interpersonale, de prezentare, de calculator și de jucător de echipă.

• Licența imobiliară nu este necesară

• Răspundeți la apelurile potențiale și întâlnirea cu potențiali clienți

• Asistați managerul de vânzări cu privire la ideile de proiectare ale proprietarilor de case și colaborați cu echipa de construcții pentru a îndeplini aceste planuri personalizate

• Asistați echipa cu bănci pentru a crea împrumuturi/finanțe

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la North Bucharest Investments pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la North Bucharest Investments pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are North Bucharest Investments locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?