Recepționer Hotel

Lansam provocarea de a intra in echipa noastra!

Qosmo Brasov Hotel, cel mai nou hotel de 4 stele din Brasov, angajeaza Receptioner Hotel!

Candidatul Ideal:

  • Cautam pentru acest post persoane cu bune abilitati de comunicare, organizate, capabile sa faca fata unor situatii cat mai diverse care pot aparea in receptia unui hotel si care poseda cunostinte solide de limba engleza vorbit/scris/citit.
  • Receptionerul pe care il cautam trebuie sa fie foarte prietenos, deschis si versatil.
  • Suntem interesati de o colaborare stabila, de lunga durata.
  • Capacitatea aplicantului de aliniere la standardele de calitate ale hotelului este foarte importanta.

Responsabilitati:

  • Receptionerul are rolul de a asigura serviciile de informare, rezervare si cazare pentru oaspetii hotelului;
  • Preluarea si inregistrarea rezervarilor de la clienti;
  • Primirea si cazarea clientilor si intocmirea actelor necesare cazarii;
  • Solutionarea eficienta a tuturor solicitarilor inregistrate;
  • Colaborarea cu toate departamentele: rezervari, restaurant, housekeeping pentru asigurarea unor servicii impecabile clientilor hotelului;
  • Efectuarea a unor diverse operaţiuni de casă, calcularea facturilor, încasarea contravalorilor serviciilor oferite etc.

Beneficii:

  • Pachet salarial atractiv, cu salariu real pe cartea de muncă și cu posibilitatea de mărire în funcție de evoluție și performanță;
  • Un mediu plăcut de lucru și condiții foarte bune de desfășurare a activității, posibilitate de avansare;

Daca ti-am starnit interesul, asteptam sa ne trimiti CV-ul tau!

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la SC QOSMO HOTELS SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la SC QOSMO HOTELS SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are SC QOSMO HOTELS SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?