Receptioner Hotel 4* in Delta Dunarii

nespecificat

Candidatul ideal

Green Village Resort este in cautarea unei persoane pentru postul de Receptioner pentru Resortul de 4*, amplasat in Sfantu Gheorghe, Delta Dunarii.

Daca esti disponibil la relocare in Delta Dunarii si iti doresti sa lucrezi intr-o locatie spectaculoasa si unica in Romania, te invitam sa ne cunoastem.

Candidatul ideal:

  • Disponibil la relocare in Delta Dunarii;
  • Experienta in domeniu de minim 1 an;
  • Atestat de tehnician in hotelarie / Receptioner sau studii superioare in turism;
  • Cunostinte limba engleza scris si vorbit, nivel avansat;
  • Cunostinte de operare pe calculator in sisteme specifice receptiei (avantaj – Sistemul Fidelio);
  • Cunostinte foarte bune de utilizare PC;
  • Capabilitate de a lucra cu documente si bani;
  • Persoana comunicativa, vesela, energica și dinamica, cu initiativa si capacitate de lucru, serioasa si punctuala;
  • Usurinta de a respecta un program de lucru flexibil.

Descrierea jobului

  • Raspunde pentru calitatea serviciilor de informare, rezervare si cazare oferite clientilor Resortului;
  • Efectueaza operatii specifice pentru sosirea si plecarea clientilor;
  • Promoveaza serviciile oferite clientilor;
  • Repartizeaza camerele in functie de cerintele si solicitarile clientilor;
  • Solutioneaza eficient toate solicitarile inregistrate;
  • Mediaza conflictele si rezolva reclamatiile clientilor;
  • Preia si inregistreaza rezervarile de la clienti;
  • Raspunde pentru rezolvarea eficienta a problemelor aparute pe parcursul desfasurarii activitatii.

Beneficii:
  • Salariu motivant;
  • Cazare asigurata pe toata durata contractului;
  • 3 mese/zi, inclusiv in zilele libere;
  • Transport decontat.

Inainte de a aplica la aceasta pozitie, va invitam sa accesati urmatorul link: https://www.greenvillage.ro/protectia-datelor/ pentru a va informa despre modul in care Green Village Rosort prelucreaza datele dvs. personale.
Vor fi contactati doar candidatii selectati.

Green Village 4* Resort îmbină aventura și natura sălbatică cu relaxarea și confortul, într-un tărâm unic care se intinde pe o suprafață de peste 30.000 mp, acolo unde Dunărea întalnește Marea Neagră.

Green Village 4* Resort nu este doar parte din natură, ci natura însăși – arhitectura păstrează caracterul local, iar materialele sunt durabile și 100% ecologice.
Resortul a fost construit în anul 2004, iar capacitatea de cazare a acestuia acoperă un total de 90 de camere confortabile și 55 căsuțe.

Printre facilitățile resortului, putem enumera: restaurant & brasserie, health center (masaj și centru de fitness), piscină și jacuzzi, lotus SPA cu saună uscată, entertainment center (billiard, tenis de masă, ping-pong, cărți de joc, table, darts, șah, jocuri de societate), kids club și loc exterior de joacă pentru copii, 3 săli de cinema la interior și un cinema în aer liber, sală de conferințe, activități sportive în aer liber (plimbări cu hidrobicicleta, cu caiacul, cu bicicleta, tir cu arcul, pescuit, activități nautice), gift shop și seri cu muzică live.

Green Village Resort este o inițiativă 100% românească, care din anul 2015 aparține Grupului Eurolines România, ca prim proiect hotelier în care a ales să investească.

Grupul Eurolines funcționează din anul 1995, este alcătuit din 10 companii și are 300 de angajați.
Principalele linii de business sunt: servicii hoteliere și de rent-a-car.