nespecificat

Candidatul ideal

Cunostinte limba engleza nivel mediu
- Cunostinte operare PC nivel avansat
- Calificarea in meseria de Receptioner - reprezinta un avantaj
- Experienta pe un post similar - minim 1 an - reprezinta un avantaj
- Cunoasterea programului de gestiune Fidelio - reprezinta un avantaj
- Foarte bune abilitati de comunicare
- Persoane energice, responsabile, oneste, motivate, cu spirit de echipa si initiativa
- Persoane rabdatoare care sunt orientate spre a lucra cu clientii

Descrierea jobului

Intampinarea clientilor
- Efectuarea operatiunilor de cazare (Check in / out) in sistemul de gestiune hoteliera
- Informarea oaspetilor hotelului cu privire la facilitatile hotelului
- Oferirea informatiilor cu privire la obiectivele turistice
- Incasarea tarifului pentru cazare, etc

Bellaria Hotel se distinge prin amplasamentul natural deosebit - pe dealurile Buciumului, excelent loc de reincarcare a bateriilor. Oaspetii sunt placuti impresionati de linistea locului, dar si de atentia acordata confortului in procesul decorarii celor 47 de camere. Mai mult, fiecare nivel din cele 3 ale corpului de hotel este decorat in culori distince, de la mocheta si mobilier, pana la tapet si decoratiuni interioare. In plus, Bellaria Hotel gazduieste, atat in camere, dar si in restaurante si in Gradina de Vara, piese ale unor artisti plastici importanti din Romania.