Receptioner / Registrator - sediul central

Contract perioada determinata de 2 ani, prin partenerul nostru Humangest
Locatia:
Day Tower, Bd Unirii

Descrierea postului:
- Activitate de Receptie si Registratura:
- Primire, inregistrare vizitatori, angajati/terti si anuntarea sosirii lor in vederea preluarii acestora de catre destinatar;
- Eliberarea cardurilor de acces pentru vizitatori, angajati/terti;
- Primire/predare corespondenta si colete;
- Asigura predarea/primirea cheilor de acces in birourile angajatilor si cheilor de acces in salile de conferinta;
- Inregistrare documente emise/primite de catre societatile Enel in aplicatia specifica si aplicarea stampilelor cu insemnele Enel aferente fiecarei societati si a numerelor de inregistrare redate de aplicatie;
- Pastrarea in siguranta si gestionarea stampilelor aferente societatilor Enel;
- Gestionarea relatiei cu clientii interni si externi;
- Gestionarea relatiei cu curierii.

Ce cautam?
- Capacitate de gestionare a situaţiilor dificile;
- Aptitudini în utilizarea sistemelor informatice - utilizare Pachet Office, mail, aplicatii specifice, etc;
- Capacitate de a lucra sistematic, organizat, respectând procedurile de lucru;
- Responsabilitate în gestionarea inregistrarilor efectuate in aplicatia de registratura si in gestionarea stampilelor.

Daca...
- Esti implicat/a in rezolvarea rapida a situatiilor deosebite;
- Ai orientare catre client (intern/ extern);
- Esti dinamic/a, ai atentie distributiva si concentrata;
- Esti o persoana flexibila;
- Asculti activ, ai abilitati de comunicare in situatii dificile;
- Inveti si te adaptezi rapid;
- Lucrezi bine in echipa (spirit de echipa);
- Gestionezi eficient timpului;
- Ai etica si integritate;
- Ai cunostinte medii de limba engleza si studii sperioare;

-Detii experienta similara de minim 1,5 ani intr-un post similar

Asteptam sa te cunoastem!

Beneficii:
Reduceri pentru servicii medicale;
Programul de integrare într-o echipă profesională, tanară și dinamică;
Oportunități de dezvoltare profesională reală;
Mediu de lucru internațional și oportunități de călătorie;
Zile libere (Zi de naștere, Ziua Energeticianului);
Oferte speciale pentru angajații noștri din partea colaboratorilor noștri;
Zile de concediu suplimentar în funcție de vechimea în muncă;
O structură multinațională în care poți construi o carieră.

Ce altceva trebuie să știi?
Te informam ca toate aplicatiile primite vor fi tratate cu confidentialitate. Doar candidatii selectati vor fi contactati pentru un interviu, restul de aplicatii fiind pastrate in baza de date Enel pentru o perioada nu mai mare de un an.

Enel Servicii Comune
Enel Servicii Comune este, alături de Enel România, una dintre companiile din Grupul Enel în România care au rolul de a susține liniile de business principale – furnizarea, distribuția, producția energiei electrice și dezvoltarea de soluții inovatoare. Această companie susține activitatea tuturor celorlalte companii din grup prin funcții de comunicare, resurse umane, financiar, IT, legal, afaceri instituționale și sustenabilitate și așa mai departe.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la ENEL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la ENEL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are ENEL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?