Confidential

Recruiter Intern

  • Confidential
nespecificat

Candidatul ideal

  • Experiență în domeniul resurselor umane – minim 2 ani recrutare și selecție;
  • Cunostințe limba engleză – nivel mediu-avansat;
  • Cunoștințe avansate – pachet Microsoft Office;
  • Studii superioare – reprezintă avantaj studii în domeniul resurselor umane / psihologie;
  • Excelente abilități de comunicare și organizare;
  • Seriozitate, atentie la detalii, spririt de echipa și inițiativă.

Descrierea jobului

Profil căutat

  • Coordonează procesele de recrutare și selecție alocate de către manager;
  • Creează și postează anunțurile pe platformele de recrutare;
  • Susține interviurile de recrutare și selecție;
  • Intocmește shortlist-ul și recomandă candidații selectați;
  • Intocmește oferta de angajare și o transmite candidatului selectat;
  • Coordonează procesele de integrare/revocare și exit interview;
  • Se implică în activități de employer branding.
Beneficii
  • Tichete de masă;
  • Acces la traininguri – în funcție de aplicabilitatea în activitățile zilnice;
  • Abonament Bookster;
  • Pachet - discount la furnizorii interni;
  • Evenimente dedicate angajaților.