REFERENT ECONOMIST DEPARTAMENTUL VANZARI / LIVRARI

Descrierea postului:

- comunica si pastreaza contactul cu clientii in vedereea asigurarii livrarilor la timp;
- contacteaza clientii pentru toate cerintele legate de produse noi, pana la lansare esantioanelor initiale; urmarind urmatoarele elemente: preturi, timp de livrare, planificare, ambalare, precum si a pieselor de pre serie;
- inregistreaza si urmareste comenzile clientilor din punct de vedere al datelor de livrare, cantitatilor, pret, conditiilor de plata in sistemul informatic;
- asigura si coordoneaza desfasurarea activitatilor de transport, in legatura cu livrarile deja planificate;
- gestioneaza cerintele clientului legate de cotatii pana cand pretul este oferta sub coordonarea sefului de departament;
- gestioneaza contracte comerciale pentru noi clienti / noi proiecte cu suport de la mangementul relatiilor cu clientii de la sediul si operarea zilnica cu clientii in ceece priveste preturile.

Cerinte obligatorii:

- absolvent/a de studii superioare;
- bune cunostinte de operare PC (in special Excel din suita Microsoft Office);
- cunostinte de limba Engleza (la nivel conversational);

- domiciliu stabil in Lugoj.

Cerinte optionale:

- cunostinte de limba Germana constituie un avantaj;

- experienta intr-o pozitie similara reprezinta avantaj;

- cunostinte SAP reprezinta avantaj.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la SC SCHIEFFER INDUSTRIES ROMANIA SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la SC SCHIEFFER INDUSTRIES ROMANIA SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are SC SCHIEFFER INDUSTRIES ROMANIA SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?