Referent financiar contabil

Responsabilități:

  • prelucrarea extraselor bancare și pregătirea/lansarea propunerilor de plată;
  • pregătirea zilnică a raportului detaliat de buget și de forecasting;
  • menținerea evidenței furnizorilor externi și interni;
  • înregistrarea în contabilitate a documentelor financiar-contabile;
  • întocmirea de rapoarte și diferite situații;
  • analiza rezultatelor rapoartelor;
  • exercitarea controlului preventiv privind legalitatea operațiunilor financiare;
  • participare activă la îmbunatățirea strategiei procesului și obiectivelor financiare.

Cerințe:

  • studii superioare (economie);
  • atenție la detalii și acuratețe în înregistrarea operațiunilor, capacitate de organizare eficientă;
  • cunoștinte temeinice de proceduri din domeniul financiar (cunoașterea domeniului fiscal și contabil reprezintă un avantaj);
  • cunoștințe de operare PC;
  • gândire analitică și orientare către îmbunătățirea procedurilor financiare.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Ready Garment Technology Romania SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Ready Garment Technology Romania SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Ready Garment Technology Romania SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?