Candidatul ideal:

Persoana selectata va fi responsabila pentru realizarea activitatii de import export, colaborarea cu clientii companiei si asigurarea livrarilor in conditii optime

Cerinte:

  • Experienta in domeniu import – export;
  • Cunostinte in domeniul vamal;
  • Cunostinte legislatie;
  • Cunostinte operare PC
  • Capacitate de a lucru in echipa, creativitate, rezistenta la stress
  • Abilitati de comunicare;

Responsabilitati:

  • Colaboreaza cu clientii companiei
  • Programarea, stabilirea si asigurarea livrarilor
  • Comunicarea permanenta cu clientii Fujikura
  • Pregatirea transporturilor catre clienti, rezolvarea problemelor legate de livrari
  • Realizeaza de analize privind reperele arhivate si aplica solutii pentru fiecare caz
  • Intocmeste rapoarte periodice specifice activitatii desfasurate
  • Informeaza ori de cate ori este nevoie superiorul asupra tuturor aspectelor din sfera sa de activitate si propune masurile ce se impun;
  • Verificarea si completarea zilnica a tabelului cu evidenta referintelor critice pe zile
  • Urmarirea produsului finit in depozit si in proces, precum si a modificarilor zilnice (intrari si iesiri )
  • Evidenta transporturilor de urgenta
  • Colaborarea permanenta cu transportatorul in vederea ridicarii produsului finit la timp
  • Arhivarea documentelor specifice departamentului
  • Realizarea unor situatii statistice specifice domeniului

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la FUJIKURA AUTOMOTIVE ROMANIA SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la FUJIKURA AUTOMOTIVE ROMANIA SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are FUJIKURA AUTOMOTIVE ROMANIA SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?