Referent marketing

Conditii:

  • studii superioare finalizate, preferabil in domeniul marketing;
  • sa contribuie la implementarea planului de marketing stabilit la nivelul intregii companii;
  • sa proiecteze chestionare pentru studiul pietei si pentru colaboratorii companiei;
  • sa realizeaze studii si sa elaboreaze propuneri privind lansarea de noi produse / servicii, stoparea vanzarii anumitor produse;
  • sa dezvolte politici de fidelizare a clientilor existenti;
  • sa culeaga, prin studii de piata, informatii despre brandurile companiei si de la brandurile concurente;
  • sa gestioneze / actualizeze site-urile de internet ale companiei;
  • sa participa la coordonarea actiunilor de publicitate / advertising;
  • sa contribuie la actualizeze cataloagele si materialele de prezentare ale companiei (tiparite sau in format electronic);
  • sa contribuie la realizarea campaniilor de promovare a noilor produse si la programul anual de promotii;
  • sa urmareasca rezultatele campaniilor de promovare;
  • sa fie o persoana proactiva, cu spirit de echipa si dorinta de implicare;
  • experienta in marketing / publicitate / - minim 3 ani;
  • cunostinte de marketing online, SEO, Content Marketing, Copywriting;
  • cunostinte de baza privind operare PC (excel, word, adobe );
  • experienta in aplicarea tehnicilor de marketing offline si online (in mod special social media);
  • cunostinte avansate de limba engleza;
  • abilitati de comunicare si de analiza.

Responsabilitati:

  • implementarea strategiei de marketing pentru companie;
  • planificarea activitatii de promovare a produselor;
  • evaluarea continua a cerintelor pietei si propunerea obiectivelor de lucru;
  • gestionează conturile de social media ale companiei;
  • crearea și participarea la programele de fidelizare a clienților;

Beneficii:

  • Salariu fix + tichete de masa de 18 lei / zi lucrata;
  • Prime: Paste, 1Iunie, zi nastere, Craciun:
  • Un mediu de lucru placut;
  • Contract de munca pe o perioada nedeterminata;
  • Transport asigurat;
  • Asigurare medicala;
  • Program de lucru: Luni-Vineri.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la MoB & IUS SA pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la MoB & IUS SA pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are MoB & IUS SA locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?