Regional sales manager

Candidatul Ideal:

  • Experiența profesionala in domeniul vanzarilor si în coordonarea echipelor de vanzari;
  • Minim 3 ani experienta in vanzari secmentul bricolaj/constructii/mobilier;
  • Bun negociator, foarte bune abilitati de networking si comunicare;
  • Abilitati de lider, spirit de echipa si orientare spre rezultat;
  • Capacitate de prioritizare si buna gestionare a timpului;
  • Capacitate de sinteza si analiza;
  • Limba engleza la nivel conversational;
  • Disponibilitate la deplasari in interes de serviciu (min 30% din timp);
  • Carnet de conducere categoria B.

Sarcini si responsabilitati:

- Analizeaza si consolideaza obiectivele anuale de vanzari si buget pe zone/produse, conform strategiei Companiei;

- Propune solutii si face recomandari de consolidare a vanzarilor, concepe si implementeaza tactici si strategii de vanzari la nivel regional;

- Previzioneaza, planifica, organizeaza, coordoneaza si evalueaza permanent toate activitatile specifice de vanzari pe regiunea alocata;

- Participa la negocieri de contracte cu clientii strategici/importanti;

- Consolideaza/ Elaboreaza rapoarte specifice de vanzari si despre piata;

- Stabileste si urmareste planul saptamanal/lunar de incasari.

- Monitorizeaza si raporteaza rezultatele si indicatorii de performanta stabiliti catre managementul Companiei;

- Mentine contactul permanent cu piata si strange informatii relevante privind oportunitatile din piata, trenduri, situatii ale concurentei etc;

- Promoveaza activ produsele si serviciile din portofoliul companiei.

Regiune acoperita: Dolj, Gorj, Mehedinti, Valcea, Olt.

Oferta:

- posibilitate de dezvoltare si avansare profesionala;
- pachet salarial motivant in functie de experienta;
- masina de serviciu, telefon. laptop.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la REGENCY COMPANY SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la REGENCY COMPANY SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are REGENCY COMPANY SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?