Regional Sales Manager- NE ( Botosani, Suceava, Iasi, Bacau, Vaslui, Neamt, Buzau, Vrancea, Galati, Braila, Bistrita)

Descriere scurta: Coordonarea intregii activitati de vanzari din zona alocata, pentru a atinge obiectivele de volum si profit, in conformitate cu planurile si prioritatile strategice.

Zone alocate: Botosani, Suceava, Iasi, Bacau, Vaslui, Neamt, Buzau, Vrancea, Galati, Braila, Bistrita

Responsabilitati:

Dezvolta planul de afaceri regional in acord cu strategia companiei;

Identifica oportunitati de business in regiunea alocata;

Construieste si mentine relatii de afaceri cu clientii vizati, asigura satisfacția clientilor, actioneaza cu incredere si loialitate față de companie si produsele sale pentru a indeplini sau depasi obiectivele anuale de vanzari;

Monitorizeaza si evalueaza zilnic activitatea oamenilor din subordine si lucreaza indeaproape cu ei pentru indeplinirea obiectivelor;

Efectueaza deplasari in zona arondata (peste 70% din timp)

Realizeaza diverse rapoarte de vanzari, de distributie si realizeaza prezentari pentru diverse proiecte/ intalniri ;

Managementul oamenilor:

Conduce, motivează, dezvoltă și antrenează echipa de vanzari conform obiectivelor acestora;

Comunica și măsoara obiectivele și ofera feedback onest asupra performantelor in mod regulat;

Lucreaza cu fiecare membru al echipei pentru a atinge obiectivele, recompensează și recunoaște membrii echipei de înaltă performanță, gestionează neperformanța în mod corespunzător;

Are contact zilnic cu echipa sa (direct sau indirect), prin coaching, mentorat si vizite dublate și planuri de training.

Candidatul Ideal

Experienta in vanzari – minim 5 ani si 2 ani in managementul echipei (industria materialelor de constructii ar fi un plus);

Disponibilitate deplasari

Permis de conducere, categoria B

Limba engleza nivel mediu;

Cunostinte complete PC

Abilitati avansate de vanzari si negociere;

Abilitatea de a dezvolta relații cu clienții;

Abilitati de comunicare si prezentare, creativitate, orientare catre rezultate;

Gandire strategica - creativa, autonoma, orientata catre rezultate, cu o capacitate de a asigura munca in echipa și de a construi relatii puternice;

Ce oferim:

Pachet salarial competitiv;

Masina de companie și telefon;

Servicii medicale private;

Asigurare de viata;

Oportunitati reale de dezvoltare profesionala;

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Policolor-Orgachim Group pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Policolor-Orgachim Group pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Policolor-Orgachim Group locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?