Regional sales representative

CERINTE:

  • Studii medii/superioare;
  • Experienta in FMCG (food, beverages)– minim 2-3 ani;
  • Abilitati excelente de comunicare si negociere;
  • Permis de conducere categoria B;
  • Persoana organizata, experimentata in munca cu termene limita;
  • Foarte bune abilitati de comunicare, relationare si negociere;
  • Foarte bune cunostinte de merchandising si tehnici de vanzari;
  • Cunostinte de limba engleza nivel mediu;
  • Cunostinte de operare PC - Excel avansat.
  • Domiciliul stabil in jud. Constanta

Responsabilitati:

  • Responsabil pentru atingerea obiectivelor de vanzare ale companiei;
  • Responsabil cu coordonarea activitatii de vanzari a companiei pentru toate canalele de vanzare IKA, TT, alte canale alternative de vanzare;
  • Consolidarea relatiilor comerciale;
  • Stabilirea target-urilor pentru echipa de vanzari si urmarirea realizarii acestora;
  • Initierea si negocierea contractelor cu clienti importanti;
  • Identificarea, evaluarea si negocierea cu IKA, LKA, etc.
  • Largirea portofoliului de clienti ai companiei;
  • Defineste si implementeaza politici de vanzare;
  • Elaboreaza si urmareste realizarea planului de vanzari si profit;
  • Concepe strategia de vanzare, tactici, programe si promotii necesare pentru cresterea vanzarilor si satisfacerea clientilor companiei (IKA, LKA,TT, etc)

Managementul echipei:

  • Coordoneaza procesele de recrutare pentru pozitiile vacante de pe zona sa;
  • Este responsabil de instruirea si acomodarea noilor angajati cu responsabilitatile postului;
  • Mentine un inalt standard de motivare al echipei de vanzari prin vizite regulate si eficiente in piata, prin imbunatatirea climatului de lucru, atitudine pozitiva in cadrul intalnirilor, comunicare si transparenta;
  • Construieste si coordoneaza o echipa de vanzari puternica;

Oferim :

-Lucru intr-o echipa tanara si dinamica,

-Posibilitati dezvoltare,

-Stabilitate,

-Salariu fix +bonusuri.

- Masina, tableta, telefon de serviciu.

! Locatie: Bacau

Prin transmiterea datelor dvs. personale prin corespondenta electronica adresata oricaror adrese de email sau prin aplicarea in cadrul unei platforme online de locuri de munca, va exprimati acordul expres si neechivoc ca aceste date sa fie prelucrate in cadrul societatii Prodlacta. Prelucrarea datelor se va face in scopul angajarii dvs. in societatea Prodlacta .

Societatea a implementat masuri adecvate care sa se asigure un nivel considerabil de securitate a prelucrarii datelor dvs. Personale. Potrivit legislatiei in vigoare, aveti dreptul de a ne solicita accesul la datele dvs. personale, rectificarea sau stergerea acestora (in masura in care acest lucru nu contravine legii), restrictionarea prelucrarii sau portabilitatea acestora. De asemenea, aveti dreptul de a va opune prelucrarii si de a depune o plangere in fata autoritatii in domeniu. In categoria datelor personale intra: nume, prenume, CNP, vârstă, sex, etnie, rasă, orientare politică, religioasă, starea de sănătate, adresa de domiciliu, reședința, adresa de e-mail, cont bancar, ocupația, venitul, fotografie, adresa IP, orice alt tip de date care se pot corela pentru a duce la identificarea unei personale.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la S.C. PRODLACTA S.A. pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la S.C. PRODLACTA S.A. pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are S.C. PRODLACTA S.A. locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?