REGLOR INJECTIE MASE PLASTICE

Responsabilitati:

  • Monteaza si demonteaza matrite
  • Regleaza parametri masinilor de injectie si a perifericelor
  • Demareaza, urmareste si valideaza productia in curs
  • Identifica cauzele de deriva ale procesului de injectie, le analizeaza si ia masuri corective si preventive cand se impune
  • Supravegheaza zona de productie in atelierul de injectie;
  • Urmareste si asigura realizarea schimbarilor de productie pe masinile de injectie;
  • Asigura intretinerea matritelor si a masinilor: curatare si lubrifiere parti active ale matritei, curatare si lubrifiere masina de injectie;
  • Asigura ordinea si a curatenia in timpul programului de lucru;
  • Respectarea termenelor de productie si a standardelor de calitate;
  • Manipuleaza materialele si semifabricatele, le pune in locatia adecvata si ambalajele produse conform standardelor de calitate
  • Participa la pregatirea si realizarea numarului de conturi si a inventarului in cadrul WIP
  • Efectueaza numarul de inventar zilnic al masinilor de injectie si asigura fiabilitatea rapoartelor privind inventarul

Cerinte:

  • Liceu/Scoala profesionala

  • Foarte bune cunostinte mecanice

  • Vechime in domeniu minim 2 ani

  • Cunoastere masini de injectie mase plastic

  • Cunostinte de analiza a defectelor aparute pe piesele injectate

  • Atentie la detalii, capacitate de organizare, abilitate de a stabili prioritati

  • Abilitate de a gasi solutii, viteza de reactie in luarea deciziilor

  • Disponibilitate de a lucra in 3 schimburi

Oferta:

Pachet salarial atractiv, tichete masa, al 13-lea salariu, bonusuri lunare si anuale, asigurare medicala privata

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la SC ROKI ROMANIA MANUFACTURING SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la SC ROKI ROMANIA MANUFACTURING SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are SC ROKI ROMANIA MANUFACTURING SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?