Reglor injectie mase plastice

Candidatul ideal
- Studii medii tehnice;
- Experienta in injectarea maselor plastice sub presiune;
- Cunostinte generale ale materialelor termoplaste;
- Cunostinte generale de mecanica, hidraulica;
- Abilitati de comunicare, spirit de echipa.

Descrierea jobului
- respectarea planificarii comenzilor de lucru;
- setarea, optimizarea si urmarirea parametrilor de lucru ai masinilor de injectie si ai robotilor aferenti;
- pregatirea si montarea matritelor;
- prelucrarea si testarea pieselor de executat;
- dirijarea si supravegherea procesului de injectie;
- inlaturarea defectiunilor/perturbarilor;
- executarea lucrarilor de întretinere si de punere in functiune;
- asigurarea calitatii pieselor executate;
- este responsabil cu asigurarea standardelor de calitate din procesul productiv,
- este responsabil cu respectarea parametrilor de injectie, cu incadrarea in timpul de ciclu stabilit si cu diminuarea permanenta a nivelului rebuturilor la masinile de injectie.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la SC VERNICOLOR SA pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la SC VERNICOLOR SA pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are SC VERNICOLOR SA locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?