DRÄXLMAIER Group este de peste 60 de ani un promotor al inovațiilor, aflându-se în top 100 furnizori ai industriei automotive din lume. Prin metode inteligente și sustenabile, compania produce sisteme electrice morderne și interioare exclusiviste pentru mașinile premium. Zilnic, cei aproximativ 70 de mii de angajați din întreaga lume contribuie cu pasiunea și entuziasmul lor la crearea caracterului vehiculelor de lux. Aceștia susțin leadership-ul tehnologic al companiei prin inițiativă, asumarea responsabilității și dorința de a crea mereu ceva nou.

Cautam un Reglor mecatronist care sa se alăture departamentului Productie.  Profită de oportunitatea de a te alătura unei echipe energice și entuziaste!

Responsabilităţi:

• Instalarea/mentenanta/repararea masinilor si/sau instalatiilor cat si mentinerea cladirilor si a sistemelor tehnice si producerea/montarea mijloacelor de productie

• Executia lucrărilor de întreținere și reparatii foarte dificile la mijloacele de producție foarte complexe din punct de vedere tehnic

• Montarea mijloacelor de producție foarte complexe conform prescriptiilor și verificarea capabilitatii de functionare

• Determinarea cauzelor erorilor/deranjamentelor la mijloacele de producție complexe cu componente mecanice, hidraulice, pneumatice, electrice etc

• Realizarea reviziilor si a intretinerii preventive pentru utilaje complexe cum ar fi (capeti de roboti, mese de montaj, sisteme de alimentare complexe, roboti KUKA, senzori aferenti utilajelor)

•  Determinarea cauzelor erorilor/deranjamentelor la mijloacele de productie complexe cu componente mecanice, hidraulice, pneumatice, electronice, etc

Cerinţe:

• Minim scoala profesionala (profil electrician sau electronist),

• Experienta in lucrul pe masini unelte ( experienta ca lacatus mecanic, electromecanic)

• Experienta in electronica constituie avantaj

• Cunostinte de baza privind roboti industriali

• Cunostinte operare PC

• Intelegere tehnica, gandire logica, fiabilitate, orientare spre proces, initiativa proprie, bune capacitati de comunicare, orientare spre client, spirit autodidact, orientare spre obiectiv, lucru in echipa

Beneficii:

• Sansa dezvoltării carierei într-o companie multinațională de renume;

• Training initial;

• Posibilitati de avansare in cariera;

• Mediu de lucru competitiv;

• Prime anuale.

Daca esti o persoana responsabila care dorestefaca parte dintr-o echipa dinamica care isi desfasoara activitatea intr-un mediu multinational, te rugam sa aplici si online direct pe site-ul nostru, cautand titlul job-ului:Reglor mecatronist

Toate persoanele care corespund profilului, vor fi contacte in maxim 3 saptamani.

Prin transmiterea datelor dvs. personale prin corespondenta electronica adresata oricaror adrese de email a DRÄXLMAIER Group, prin intermediulretelelor de socializare (Facebook, LinkedIn etc) sau prin aplicarea in cadrul unei platforme online de locuri de munca, va exprimati acordul expres si neechivoc ca aceste date sa fie prelucrate de companiile din cadrul Grupului Dräxlmaier.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la DAR Draexlmaier Automotive SRL Punct lucru Hunedoara pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la DAR Draexlmaier Automotive SRL Punct lucru Hunedoara pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are DAR Draexlmaier Automotive SRL Punct lucru Hunedoara locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?