Filtration Group face lumea mai sigură, mai sănătoasă și mai productivă, prin crearea de produse de filtrare fără egal în căutarea sa neîncetată pentru a-și servi cat mai bine clienții.

Filtration Group din Timișoara este producator de filtre industriale si sisteme complete de filtrare si deține doua arii de producţie: aria de Filtre si aria de Metal. Compania noastră se află la nivel local într-un proces continuu de creștere și vă propune diverse oportunități de dezvoltare.

Reglor

Scopul general al postului:

Realizarea reglajelor masinior in atelierul de productie filtre (ansamblul de mijloace materiale si umane).

Asigurarea schimbarilor de productie pe linile de asamblare.

2. Descrierea sarcinilor, atributiilor si activitatilor postului:

  • Reglajul echipamentelor in functie de comenzile de productie
  • Demararea si validarea productiei si raportarea (decontarea) productiei realizate
  • Analizarea defectele, deciderea executării măsurilor de remediere şi urmărirea procesului în cauză.
  • Controlul si masurarea anumitor caracteristici in conformitate cu gama de control
  • Inregistrarea rezultatelor legate de calitate si modificarile de reglaje la asamblare
  • Respectarea procedurilor si a dosarelor tehnice
  • Înregistrarea cifrelor de productivitate, capacitate, asigurarea respectării valorilor prestabilite
  • Analizarea cauzelor în cazul de perturbaţii ale procesului, eliminarea defecţiunii
  • Asigurarea intretinerii de nivel 1 a utilajelor si a masinilor (ex. Curatare plan de inchidere, la sculele de sudura )
  • Oprirea productiei in cazul in care reperele nu sunt conforme sau in cazul aparitiei unor defecte neremediabile

Responsabilitatile postului:

- Cunoasterea/interpretarea unui desen tehnic cunostinte minime;

- Cunostinte utilizare instrumente de masura ( subler mecanic);

- Realizarea planului de productie lunar din punct de vedere cantitativ si calitativ.

- Respectarea instructiunilor de lucru si a procedurilor de lucru.

Cerintele postului

  • Calificare pe parte tehnica.
  • Să fii serios, punctual, responsabil.

Îți oferim:

·Salariu atractiv si bonusuri.

·Tichete de masa, Tichete cadou de Paște, Crăciun.

·Al 13-lea salariu.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la FILTRATION GROUP SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la FILTRATION GROUP SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are FILTRATION GROUP SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?