Reglori in injectia de mase plastice

Compania Schieffer initiaza un proces de formare Reglori echipamente industriale in injectia de cauciuc / mase plastice; pentru a completa echipa existenta in cadrul companiei. Se vor selecta 3 candidati dintre persoanele ce corespund cerintelor de mai jos:

Descrierea postului:

  • participa activ la procesul de injectie cauciuc / mase plastice respectand parametrii cantitativi si calitativi in functie de cerintele tehnice ale clientilor;
  • seteaza si verifica parametrii de functionare a echipamentelor;
  • asigurarea continua cu materii prime necesare masinilor de injectat;
  • urmarirea realizarii comenzilor si mentinerea legaturilor stranse cu departamentul de planificare;

Cerinte postului:

  • absolvent/a liceu preferabil de profil tehnic (scoala profesionala / liceu tehnic/industrial) (tehnologia materialelor, mecanica, electrotehnica, chimie, etc.) ;
  • absolvent/a cu diploma de Bacalaureat – conditie obligatorie;
  • domiciliu stabil in Lugoj – conditie obligatorie
  • indemanare si capacitate ridicata de invatare si asimilare de noi cunostinte ;
  • pasionat de echipamente industriale si cu spirit activ.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la SC SCHIEFFER INDUSTRIES ROMANIA SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la SC SCHIEFFER INDUSTRIES ROMANIA SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are SC SCHIEFFER INDUSTRIES ROMANIA SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?