Regular/Senior C Embedded Developer

Descrierea proiectului:

Dezvoltarea de soluții inovatoare pentru dispozitive de măsurare de înaltă performanță în zonele de ultimă oră ale rețelelor fixe și mobile (CATV, Copper, Ethernet, Optical, 5G). Proiectul actual include dezvoltarea de servicii de conectivitate pentru diferite dispozitive, oferind utilizatorului metode de sincronizare a datelor și organizare a proceselor. Proiectul este realizat de echipa locală și va include interacțiunea cu dezvoltatori software de pe alte site-uri precum Franța. Munca se va desfășura într-o echipă tânără, pasionată și dinamică.

Responsabilitati:

Lucrul cu Product Marketing și alte echipe de dezvoltare cu privire la cerințele produsului

- Dezvoltarea de produse software prin Ciclul de viață al dezvoltării software, urmând procese adecvate de dezvoltare software

- Crearea de soluții care sunt inovatoare, de înaltă calitate și care răspund nevoilor clientului atât din perspectiva conținutului, cât și din perspectiva pieței

Responsabilitati principale:

• Definirea arhitecturii software și integrarea în arhitectura hardware a produselor dezvoltate în cadrul grupului VIAVI.

• Proiectarea, dezvoltarea și testarea software-ului încorporat la nivel inferior (sisteme de fișiere BSP, Kernel și Linux) pe diferitele noastre platforme.

Descrierea aptitudinilor:

Aptitudini necesare:

• experiență semnificativă (minim 3-5 ani) în dezvoltarea de software încorporat.

• Bună abilitate de sinteză și comunicare

• Autonom și riguros, ești capabil să lucrezi în echipă în modul agil.

Tehnologii necesare:

• Dezvoltare software în limbaje interpretate C/C++ și Python/bash.

• Mediu software: Linux/YOCTO încorporat.

• Arhitecturi hardware: Zynq/IMX (procesoare ARM).

• Instrumente de management al configurației: SVN/Git.

Abilități plăcute de a avea:

Boost bibliotecile C++

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Luxoft pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Luxoft pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Luxoft locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?