Regulatory Affairs Officer

Esti interesat de o provocare intr-o companie germana care activeaza in sectorul medical si farmaceutic?

Vrei sa contribui prin expertiza ta la protejarea si imbunatatirea sanatatii oamenilor din intreaga lume?

B. Braun Medical angajeaza Regulatory Affairs Officer in-house locat in sediul din Bucuresti, sector 1.

Responsabilitati:

  • Aplica reglementarile la practicile de afaceri si ofera consultanta, informare si asistenta din punct de vedere al autorizarilor pentru intreaga organizatie (produse farmaceutice, biocide, dispozitive medicale, produse cosmetice si de nutritie enterala);
  • Mentine relatiile cu autoritatile/institutiile de autorizare, de certificare si guvernamentale;
  • Implementeaza strategiile de inaintare a documentatiilor;
  • Asigura prioritizarea, planificarea, pregatirea si transmiterea adecvata a documentatiei pentru inaintare la autoritati in acord cu planurile strategice ale Global Regulatory Affairs;
  • Prelucreaza documentatia de inregistrare in acord cu reglementarile legislative si procesele interne in intervale de timp stabilite;
  • Coordoneaza si adapteaza dosarele de autorizare, reautorizare, completare si variatie a produselor farmaceutice din portofoliul companiei;
  • Asigura interpretarea corecta si continua a standardelor companiei si indeplinirea cerintelor din reglementari;
  • Pregateste analize interpretative ale reglementarilor si normelor locale si ale ghidurilor referitoare la autorizarea produselor;
  • Prelucreaza documentatia de notificare/autorizare pentru produsele farmaceutice, dispozitivele medicale, produsele biocide si de nutritie enterala in acord cu strategia de marketing si vanzari.

Profil candidat:

  • Studii superioare: Farmacie, Medicina, Chimie, Biochimie, Biologie;
  • Experienta intr-o pozitie similara de minim 1-2 ani;
  • Intelegerea legislatiei din domeniul sanatatii;
  • Cunostinte avansate de limba engleza;
  • Cunostinte de operare PC (Microsoft Office);
  • Adobe Professional / Nuance – mediu / avansat
  • Abilitati de comunicare si relationare;
  • Orientare spre solutii;
  • Adaptabilitate la schimbare si imbunatatire continua;
  • Spirit de echipa;
  • Analiza si gandire critica.

Oferim:

  • Stabilitate profesionala si un mediu de lucru orientat catre succes;
  • Dezvoltare intr-o companie aflata intr-un proces sustinut de crestere si extindere;
  • Un pachet salarial competitiv;
  • Contract pe perioada nedeterminata;
  • Bonusuri anuale în functie de performanta;
  • Tichete de masa;
  • Prima de fidelitate oferita pentru vechimea in companie;
  • Prima pentru evenimente in familie, conform Contractului Colectiv de Munca;
  • Abonament de sanatate (servicii medicale gratuite sau cu reducere);

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la B. Braun Medical SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la B. Braun Medical SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are B. Braun Medical SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?