Relatii clienti (EN/FR) remote job - Mag. Online

Este o pozitie remote (de la distanta), se poate lucra de acasa

Cautam un coleg nou cu urmatoarele calitati:

  • Limba Engleza nivel avansat
  • Limba Franceza nivel cel putin mediu (scris si oral)
  • Experienta pe partea de suport clienti
  • Studii superioare finalizate sau Student
  • Abilitati de comunicare si multitasking

Un mare plus este experienta de lucru cu platforma MAGENTO sau pe segmentul de accesorii/piese auto

Descrierea jobului

Principala activitate este oferirea de suport clientilor pe telefon, live chat si e-mail in special in limba engleza., si consta in furnizarea de informatii catre clienti cu privire la statusul comenzilor, disponibilitatea in stoc a produselor, conditii si modalitati de transport, informatii privind serviciile si produsele din portofoliul firmei.

Este o pozitie full-time de 8 ore, remote (de la distanta) si se poate lucra de acasa

O mare parte din activitate este in relatia cu departamentul logistic pentru solutionarea eventualelor problemele aparute in cadrul livrarilor. De asemenea, o alta activitate este trimiterea si conceperea de newslettere cu ofertele saptamanale

Bonus: Pro-activitatea in generarea de idei si solutii pentru cresterea vanzarilor online.

Beneficii :

- contract de munca pe perioada nedeterminata
- bonusuri lunare in functie de vanzari si realizari
- lucrul de la distanta, se poate lucra de acasa.
- program de lucru flexibil
- experienta in domeniul ecommerce/ industria automotive

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la SC REMALY NET SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la SC REMALY NET SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are SC REMALY NET SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?