Relationship Manager Corporate Banking-Cluj Napoca

Despre activitate:

Implementarea politicii bancii privind achizitia de clienti si managementul relatiilor cu portofoliului existent.

Realizarea obiectivelor si tintelor stabilite de superiorul ierarihic.

Principalele responsabilități:

  • Responsabil/a pentru realizarea bugetului alocat
  • Gestioneaza relația de zi cu zi cu clientii din portofoliu și este responsabil pentru furnizarea de servicii de calitate pentru clienti
  • Responsabil/a pentru promovarea întregii game de produse și servicii bancare, inclusiv vanzarea inter-departamente sau inter companii din grup
  • Responsabil/a pentru achizitionarea de noi clienti
  • Responsabil/a pentru redactarea ofertelor indicative cu implicarea sefului de echipa si a colegilor din departamentele relevante ale bancii (Finantari Structurate, Markets, GBS, etc)
  • Responsabil/a pentru pregatirea aplicatilor de credit, după colectarea tuturor informatiilor necesare de la clienti. Daca este necesar, aplicatiile de credit pot fi pregatite cu implicarea colegilor din departamentele relevante ale băncii (Finantari Stucturate, Markets etc.)
  • Monitorizarea pro-activă a evoluției portofoliului de credite; livrare la timp a cererilor de revizuire și prelungire a acestora.
  • Acordarea de suport colegilor din CSS pentru colectarea tuturor documentelor aferente facilitatilor de credit aprobate; urmarirea conditiilor precedente pentru tragerile din facilitate si verificarea conditiilor care trebuie indeplinite pe durata creditului.
  • Acordarea constant de feedback catre coordonatorul de echipa in ceea ce priveste piata bancara, clientii din portofoliu si concurenta
  • Furnizarea oricarei informații care ar putea ajuta la imbunatatirea structurii de produse a bancii si la cresterea calitatii serviciilor
  • Responsabil/a pentru calitatea datelor (ex: gestionarea structurii grupurilor, date statice de client, aplicatia de credit)
  • Responsabil/a pentru aplicarea si respectarea prevederilor stipulate in reglementarile interne ce vizeaza cunoasterea clientelei si implicit programul privind prevenirea spalarii banilor si prevenirea finantarii actelor de terorism, precum si respectarea programelor de sanctiuni financiare;

Cerinte:

  • Studii universitare în Economie (preferabil)
  • Minimum 3 ani de experienta in pozitie similara
  • Limba engleza nivel avansat
  • Cunostinte operare PC
  • Cunostinte de analiza financiara
  • Cunostinte si capacitatea de aplicare corespunzatoare a reglementarilor legale in vigoare referitoare la cunoasterea clientelei, prevenirea si combaterea riscurilor de spalare a banilor si finantare a terorismului

Alte competențe necesare:

  • Simt analitic si structurat
  • Abilitati de vanzare
  • Proactivitate
  • Orientare spre client
  • Abilitatea de a identifica si valorifica oportunitati;
  • Abilitati antreprenoriale;
  • Determinare, incredere in sine
  • Capacitate de a lucra independent dar si in echipa;
  • Abilitate de a lucra sub presiunea unor termene limita stricte;

Viata la UniCredit Bank

  • 13 salarii
  • Bonus anual de performanță
  • Tichete masă în valoare de 25 lei
  • 150 lei bonus de 1 iunie pentru colegii care au copii minori
  • 300 lei bonus de Sărbătorile Pascale și de Crăciun
  • Produse bancare în condiții preferențiale
  • Suport financiar pentru evenimente personale
  • Program de lucru flexibil
  • Zi liberă pentru ziua de naștere pe care o poti lua oricand in timpul anului
  • Zi liberă pentru situații neprevăzute
  • Abonament medical inclus pentru tine și cu super discount-uri pentru familia ta

Utilizare:

Luăm în serios protecția datelor, securitatea și conformarea cu legislația privind protecția datelor cu caracter personal și a vieții private. Te invităm să parcurgi întregul document privind prelucrarea datelor cu caracter personal înainte de a aplica, accesând următorul link: www.unicredit.ro/notificari/GDPR.pdf

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la UniCredit Bank Romania pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la UniCredit Bank Romania pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are UniCredit Bank Romania locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?