Relationship Manager Individuals

Condiții minime de eligibilitate:

Studii superioare in curs sau finalizate/ Certificare in distributia de produse de asigurare conform cerintelor legale in vigoare;
Cel putin 1 an experienta in vanzari in sectorul bancar, Retail;
Cunostinte despre regulamentul bancar, comercial si drept;
Cunostinte despre mediul economic si de afaceri;
Cunostinte PC;
Cunostinte si capacitatea de aplicare corespunzatoare a reglementarilor legale in vigoare referitoare la cunoasterea clientelei, prevenirea si combaterea riscurilor de spalare a banilor si finantare a terorismului;
Cunostinte de limba engleza (scris si vorbit).

Alte competențe necesare:

Îți place să îi convingi pe ceilalți;
Îți place să interacționezi cu oamenii;
Răspunzi prompt nevoilor clienților.

Principalele responsabilități:

Administrezi portofoliul de clienţi persoane fizice ai sucursalei, oferind produse și servicii care contează pentru ei;
Gestionezi relaţia cu clientii persoane fizice, identifici nevoile lor financiare specifice și le oferi soluţii bazate pe produsele și serviciile Bancii (produse de creditare, de cont, de plăţi etc.);
Contribui la atingerea obiectivelor definite de Divizia de Retail a Băncii;
Asiguri buna desfășurare a activităţii de bancassurance;
Prezinti oferte speciale persoanelor fizice, angajaţi ai unor companii IMM/Corporate;
Implementezi activităţi și campanii de marketing pentru clienţii persoane fizice.

Beneficii:

Tichete de masă în valoare de 20 lei;

Abonament medical
Prețuri speciale la activități sportive prin WorldClass și 7Card;
Programe de învățare pe tot parcursul experienței cu noi;
Reduceri special la peste 100 de parteneri;
Bonus de Sărbătorile Pascale și de Crăciun, 150 lei
Zi liberă pentru ziua ta de naștere;
3 zile libere pentru propria căsătorie să a copiilor;
5 zile libere la nașterea copilului.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la UniCredit Bank pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la UniCredit Bank pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are UniCredit Bank locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?