Reprezentant colectare creante

Inca din prima zi, Restart Energy One s-a construit pe baza unor valori de baza care ne-au motivat si ne-au sustinut pana in prezent - Oamenii pe primul loc , Increderea si Imbratisarea imposibilului.
Una dintre cele mai importante valori este ocrotirea mediului inconjurator prin sprijinirea utilizarii de energie verde, suntem capabili sa ne declaramin acelasi timp producator si distribuitor de energie verde.

Determinarea este punctul nostru forte, suntem mandrii sa spunem ca ne extindem si pe plan international!

Daca esti pregatit pentru a te dezvolta alaturi de noi, in prezent cautam sa se alature companiei noastre un Reprezentant colectare creante.

Responsabilitati:

- Contactarea telefonica a clientilor in vederea recuperarii creantelor conform planului de management al datoriilor;

- Negocierea eficienta a termenelor si a conditiilor de plata pentru sumele restante;

- Inregistrarea informatiilor obtinute in urma apelurilor in aplicatia de colectare

- Contactarea clientilor pentru instintari de plata si emiterea de preavize

- Preluarea apelurilor telefonice cu privire la problemele legate de plati

- Creare de Rapoarte pentru Directorul Financiar

Candidatul ideal:

Absolvent studii medii sau superioare
Persoana dinamica
Foarte bune abilitati de comunicare si orientare spre rezultat
Atentie distributiva
Cunostinte PC:MS Office(Word,Excel), Internet Explorer
Bune cunostinte de limba romana
Cunostinte si experienta despre activitatea de colectare debite restante reprezinta un avantaj, dar nu este o conditie obligatorie.

Beneficii
Mediu de lucru placut, locatie centrala, posibilitate de dezvoltare intr-o companie intr-o continua expansiune, training , pachet de beneficii sportive, etc.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la RESTART ENERGY ONE SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la RESTART ENERGY ONE SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are RESTART ENERGY ONE SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?